środa, 5 czerwca 2013

Pierwszy awans KLUKS do A-klasy przypieczętowany został 04 czerwca 1995

Wczoraj minęło dokładnie 18 lat od tego wydarzenia. "Gran derby" Krzywiński KS - Orzeł Żelechowo z 4 czerwca 1995 roku. Awans - co prawda - do A-klasy był już zapewniony już dwie kolejki wcześniej, ale warto było przypieczętować sukces mocnym akcentem na własnym boisku przy licznie zgromadzonej publiczności.
Zaczęło się nerwowo, bo do przerwy Orzeł prowadził 2:1. Po przerwie zaczął się koncert gospodarzy i wysokie zwycięstwo 5:2, które dało aż 8-punktowe prowadzenie na koniec sezonu nad drugą drużyną w tabeli. Należy dodać, że był to ostatni sezon, w którym obowiązywał przepis o 2 pkt. za zwycięstwo.  W 4 konfrontacjach derbowych Krzywiński KS - Orzeł Żelechowo w sezonie 1994/95 w Żelechowie było 3:3 i 3:2, a Krzywinie 2:2 i 5:2. Awans rok po założeniu drużyny stał się faktem.To były czasy, gdy w klubie grali wyłącznie zawodnicy z Krzywina lub wywodzący się z tej miejscowości.

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Cieśla (kapitan drużyny Orła), sędzia, Marek Bulak, Jacenty Ruszar, Robert Juzyszyn, Mariusz Gralak, Przemysław Kopacz, Arkadiusz Pasternak, Jerzy Jamróz, Piotr Waydyk, Marcin Karaczun, Mariusz Ulas i Jan Szyszłow.