perełki architektury


 Żelechowo - budynek poszkolny.

         Do końca roku szkolnego 2007/8 roku w tym budynku odbywały się jeszcze lekcje. Szkołę zamknięto, budynek pozostał nie zagospodarowany. Jego funkcję publiczną przejęła świetlica obok. Obecnie budynek porasta zielsko, które wdziera się coraz głębiej i wyżej.   Krzywin - budynek po poczcie.         

    Minęło już kilkanaście lat, kiedy poczta w Krzywinie została zamknięta. Mieściła się ona w tym budynku w centrum miejscowości. Wówczas była to jedna z dwóch placówek tego typu w całej gminie. Dziś nie ma już żadnej poczty, bo podobny los spotkał nie tak dawno placówkę w Widuchowej.
      Dziś budynek byłej poczty w Krzywinie porasta sporych rozmiarów zielsko, które raczej nie wygląda zbyt estetycznie. Jak na razie budynek nie ma nowego właściciela i przeznaczenia.


Krzywin - teren po tartaku.      

     Trudno sobie wyobrazić, ale to tu mieścił się jeszcze niedawno jeden z największych zakładów pracy w naszej gminie. Niestety dziś teren przedstawia obraz całkowitej ruiny, jakby tu dopiero co przeszedł front wojenny. Mowa oczywiście o krzywińskim tartaku. Po tych zdjęciach nawet nie można poznać, co tu kiedyś się mieściło i tętniło życiem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz