poniedziałek, 27 maja 2013

Gimnazjum 27 (Kubicki, Zygmański i Włoch) nie zwalnia tempa i dziś wygrało regionalną gimnazjadę w Gryfinie

       
            Dziś w Gryfinie na obiektach Energetyka odbyła się regionalna gimnazjada w piłce nożnej chłopców 6-osobowej. Wystąpiło pięciu mistrzów powiatów: gryfińskiego, polickiego, pyrzyckiego, myśliborkiego i miasta Szczecin. Miło mi poinformować, że w tym zacnym gronie bezapelacyjnie zwyciężyło Gimnazjum nr 27 ze Szczecina, w którego składzie zagrało aż 3 zawodników rodem z naszej gminy.
Chłopcy wygrali wszystkie mecze: z Przecławiem 1:0, Chojną 2:0, Kozielicami 3:0 i Barlinkiem 8:1. Michał Zygmański strzelił 4 gole, a Cezary Kubicki i Daniel Włoch po 2. Drugie miejsce zajęło chojeńskie gimnazjum i to one razem z Gimnazjum nr 27 awansowało do półfinału wojewódzkiego, który tym razem odbędzie się w Kaliszu Pomorskim 6 czerwca. Dalsze miejsca kolejno zajęły Przecław, Barlinek i Kozielice. Opiekunem grupy był Piotr Stępień w zastępstwie za Kazimierza Bielę, który dziś opiekował się ekipą Młodej Ekstraklasy Pogoni Szczecin, która wygrała 2:0 Z Górnikiem w Zabrzu (tam grał Paweł Iskra).
     Poniższe zdjęcie zostało zrobione po ubiegłorocznej ogólnopolskiej gimnazjadzie we Wrocławiu, w której ekipa Gimnazjum nr 27 w Szczecinie zdobyła brązowy medal. Wówczas w reprezentacji grali jeszcze Dominik Szurko, Karol Janiak, Piotr Waydyk, zresztą obecni na zdjęciu. Już wkrótce poznamy, czy co najmniej powtórzą tamten wynik. A droga jeszcze daleka, bo najpierw rozegrają półfinały, z którego dwie najlepsze ekipy awansują do "final four" wojewódzkiego, skąd tylko zwycięzca pojedzie na finał krajowy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz