czwartek, 30 maja 2013

Pogoń - Warta 3:1, 20 min. Pawła Iskry (MLJS) * Pierwsze zwycięstwo Salosu

 komentarz pomeczowy:
Międzywojewódzka Liga Juniorów Starszych
30 maja 2013 r. (czwartek), godz. 14.00, Szczecin, ul.Twardowskiego, boisko nr 2

12. kolejka
 Pogoń Szczecin -Warta Poznań 3:1 (1:1)

      Paweł Iskra wszedł przy stanie 2:1 na ostatnie 20 minut i asystował przy trzeciej bramce. Bartek Kłonowski tym razem przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Juniorzy starsi w końcu wygrali mecz. To dopiero 5. wygrana na 12 rozegranych meczów. Aż trudno dziś uwierzyć, że po trzech kolejkach byli liderem rozgrywek. Zwycięstwo nad Wartą nie pozwoliło na poprawę miejsca w tabeli.  Następny mecz Pogoń rozegra już pojutrze w Poznaniu z Lechem. Początek meczu o 11.00. Zdecydowanym faworytem będzie "kolejarz", który przed ta kolejką miał tylko 3 pkt. straty do lidera - Arki Gdynia. Paweł Iskra najprawdopodobniej podczas weekendu dostanie powołanie do rezerw albo MESA.

Międzywojewódzka Liga Juniorów Młodszych
30 maja 2013 r. (czwartek), godz. 15.00, Szczecin, ul.Tenisowa

12. kolejka
 Salos Szczecin -Warta Poznań 1:0
 
       Juniorzy młodsi Salosu w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w MLJM.  Cały mecz zagrał Gracjan Zięcik. Niestety ten mecz nie okazał się debiutanckim dla Michała Zygmańskiego, który obserwował go z ławki rezerwowych.  Nie dane będzie także zagrać popularnemu "Klockowi" w weekend, gdyż drugi zespół w tej kolejce pauzuje. Natomiast pierwszy zespół w następnej kolejce razem z juniorami starszymi Pogoni udaje się do Poznania na mecz z inną ekipa z tego miasta - Lechem.

komentarz przedmeczowy:
           Dziś juniorzy młodsi Salosu Szczecin i juniorzy starsi Pogoni Szczecin grają swoje mecze w ramach 12. kolejki spotkań ligi makroregionalnej. Obie ekipy będą gościć swoich odpowiedników z Warty Poznań. Najpierw na boisku nr 2 przy Twardowskiego o godz. 14.00 swój mecz rozpocznie Pogoń, a godzinę później przy ul. Tenisowej Salos. Na mecz Pogoni powołani są Paweł Iskra i Bartek Kłonowski, a Salosu Gracjan Zięcik i Michał Zygmański, dla którego może to być debiut w lidze makroregionalnej.
Nadal kontuzje leczy Michał Adamczak, a Karol Janiak tym razem nie został powołany. Obie drużyny nie najlepiej sobie radzą. Pogoń jest na piątym miejscu z dorobkiem 12 pkt. (Warta jest czwarta z 16 pkt.), a Salos na ostatnim ósmym miejscu z zaledwie z dorobkiem 3 pkt. (Warta jest druga z 20 pkt.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz