sobota, 25 maja 2013

Gimnazjum nr 27 z Kubickim i Zygmańskim w składzie najlepsi w finale wojewódzkim Coca-Cola CUP.

Dziś na sztucznej płycie przy ul.Witkiewicza w Szczecinie odbył się finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju "szóstek" Coca-Cola Cup. Miło mi donieść, że w stawce 24 ekip z całego województwa, pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 27 ze Szczecina, w którego składzie zagrało dwóch zawodników rodem z naszej gminy, Cezary Kubicki i Michał Zygmański.
Obaj stanowili o sile swojej drużyny grając w wyjściowym składzie. Dodatkowo królem strzelców turnieju z 10 golami na koncie został Cezary Kubicki. W finale łatwo wygrali 3:0 z gimnazjum w Dobrzanach. Najtrudniejszy bój jednak musieli stoczyć w ćwierćfinale, gdzie nieznacznie 2:1 pokonali gimnazjum sportowe z Hożej, gdzie uczy i trenuje większość reprezentacji województwa zachodniopomorskiego. To wielki sukces naszych wychowanków. Opiekunem i trenerem G nr 27 jest Kazimierz Biela, legendarny trener i wychowawca wielu pokoleń piłkarzy Pogoni Szczecin. W nagrodę teraz chłopcy pojadą na finał krajowy, który odbędzie się na Starym Rynku w Krakowie 8 czerwca. Trzymajmy mocno kciuki za naszych chłopaków, aby wrócili z Krakowa co najmniej z medalem.