poniedziałek, 27 maja 2013

Uzupełniony raport ligowy * Paweł Iskra w wyjściowym składzie MESA w Zabrzu * Niemal same zwycięstwa * Energetyk ograł lidera * Trwa passa meczów bez porażek juniorów Arkonii * 30 goli młodzików Salosu

raport końcowy:
       
          Paweł Iskra zagrał 71 min. w dzisiejszym meczu MESA w Zabrzu, który Pogoń wygrała 2:0. Kiedy to piszę zapewne jest jeszcze w drodze powrotnej do Szczecina.

raport poniedzielny:

             Niedziela okazała się szczęśliwa dla naszych drużyn. Niemal same wygrane. Juniorzy starsi Energetyka (M.Janiak, Wilk) ograli 1:0 lidera ze Szczecinka. Ich młodsi koledzy (Kaberow) nie pozostali gorsi i również wygrali 4:3. Kolejny pogrom 8:1 zanotowali juniorzy starsi Ruchu Chorzów, a dwa gole strzelił Konrad Korczyński.
Po 2:1 swoje mecze wygrali juniorzy młodsi Salosu (Zięcik, Lidwin, Zygmański) w Mierzynie i Pogoni (Kubicki) w Świnoujściu. Passę meczów bez porażki kontynuują juniorzy młodsi Arkonii (Waydyk). Remis 1:1 z Chemikiem należy uznać za sukces z uwagi na absencje za kartki i z powodu kontuzji aż 4 podstawowych zawodników. Rekordowym zwycięstwem aż 30:0 zakończył się mecz młodzików Salosu (Kosmalski) nad Prawobrzeżem Szczecin. Jutro gra MESA w Zabrzu. W składzie powinien znaleźć się Iskra, który nie może zagrać więcej niż połówkę z uwagi na udział w meczu rezerw w sobotę.
 

raport posobotni:          
         Nie widać końca kryzysu formy FC Schwedt. Na dodatek chyba już drużyna naszych przygranicznych sąsiadów poddała się na finiszu rozgrywek, bo tak należy zinterpretować klęskę na własnym boisku aż 0:7 z jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie w Brandenburgen-Liga.
           Po porażce wyjazdowej 0:2 w Gdańsku z Polonią trudne chwile przeżywa III-ligowy Energetyk. W tej chwili po roztrwonieniu jesiennego dorobku ma tylko 2 pkt. przewagi nad strefą spadkową. Za tydzień podejmuje rezerwy Pogoni Szczecin. Myśląc o utrzymaniu trzeba będzie wygrać ten mecz. I tu jest zła wiadomość dla gryfinian. Otóż szczecinianie dziwnym trafem szczególnie sprężają się na lokalnych rywali, a odpuszczają ekipom z pomorskiego. Złośliwi twierdzą, że lubią dalekie podróże do Trójmiasta i okolic. 
            Nie udała się wyprawa juniorów starszych Pogoni  (Adamczak, Kłonowski) do Gdańska, gdzie ponieśli sromotną klęskę 1:5. Nieznacznie 0:1 swoim odpowiednikom z Lechii ulegli juniorzy młodsi Salosu (Zięcik).
             22 końcowe minuty w III-ligowych rezerwach Pogoni zaliczył Paweł Iskra w zwycięskim meczu 4:0 nad Gwardią Koszalin. Logika nakazuje teraz spodziewać się , że Paweł wyjedzie na poniedziałkowy mecz MESA do Zabrza z Górnikiem.
         


               Przez 5 dni będzie trwał najbliższy weekend ligowy. Już dziś zagrają Pogoń - SAP (Szurko) i Salos rocz. 2000 (Kosmalski). Teoretycznie ktoś może zgrać w poniedziałek w meczu MESA Górnik - Pogoń. 

               W sobotę Energetyk (Kutasiewicz, ew. M.Janiak) jedzie do Gdańska na bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie w III-lidze. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji przyjdzie się  grać naszym w Schwedt z Victorią Seelow (4 braci Łapińskich i T.Adamczak). Ponownie nie powinno zabraknąć naszych w meczu juniorów starszych Pogoni (M.Adamczak, Iskra, Kłonowski, K.Janiak), którzy udają się do Lechii Gdańsk. Partnerować będą im juniorzy młodsi Salosu (Zięcik, ew. Lidwin)
               W niedzielę swoje mecze na szczycie rozegrają na własnych obiektach juniorzy starsi Energetyka (Wilk, M.Janiak) z liderem AP Szczecinek i juniorzy młodsi Arkonii (Waydyk) z Chemikiem Polce. Kolejny mecz z LKS Krzyżanowice o mistrza Śląskiej Ligi Juniorów Starszych zagra Ruch Chorzów (Korczyński). Na razie idzie im świetnie, ponieważ notują same zwycięstwa. To jedyna szansa w tym sezonie na medal mistrzostw Polski juniorów dla zawodnika wywodzącego się z terenu naszej gminy.
               Pozostałe mecze mają mniejszy ciężar gatunkowy (Kaberow, Zygmański) lub raczej odbędą się bez udziału naszych zawodników (MESA, rezerwy Pogoni).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz