poniedziałek, 20 maja 2013

Pełny raport ligowy * Energetyk w końcu wygrał mecz - gol Kutasiewicza * Beznadziejna sytuacja FC Schwedt * Czterech naszych w jednym meczu * Arkonia nadal bez porazki na wiosnę

         W końcu Energetyk wygrał mecz. Walnie do tego przyczynił się Kamil Kutasiewicz, który zdobył bramkę nr 3. Nikt z "naszych" nie zagrał w rezerwach Pogoni oraz MESA. Coraz gorzej radzi sobie drugi zespół juniorów młodszych Salosu (2:5 u siebie z Odrzanką). Lekkiej kontuzji w tym meczu nabawił się Michał Zygmański.
           Prawie beznadziejna sytuacja FC Schwedt w walce o utrzymanie w Brandenburgen - Liga. Po dzisiejszej porażce 0:2 w Neuruppin spadli na ostatnie 17. miejsce w tabeli i mają już 7 pkt. straty do bezpiecznego miejsca na 5 kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Aż czterech "naszych" (Adamczak, K.Janiak, Kłonowski i Iskra) wystąpiło w jednym meczu juniorów starszych Pogoni w Bydgoszczy z Zawiszą. Niestety ich wysiłek nie wystarczył by uzyskać korzystny wynik. Jedynego gola stracili w 90 min. Trwa imponująca wiosenna passa bez porażki (4zw. i 2 rem.) juniorów młodszych Arkonii Szczecin (Waydyk). Tym razem ograli na wyjeździe Gwardię Koszalin 3:0. Porażkę 1:3 zanotowali juniorzy starsi Energetyka w Stargardzie. Bardzo słabo spisują się juniorzy młodsi Salosu (Lidwin, Zięcik), którym udał się zremisować trzy razy na 9 meczów. Niestety okupują ostatnie miejsce w lidze makroregionalnej.
  komentarz przed ligowym weekendem
          Najbardziej zapracowaną ekipą w weekend będą juniorzy starsi Pogoni (Adamczak, Kłonowski, Iskra, K.Janiak). W czwartek wyjazd do Toruniu, o którym pisze w innym poście, a już w niedzielę wyjazd nieco bliżej do Bydgoszczy (raptem 40 km). Niestety znajdujący się w znakomitej formie Konrad Korczyński (Ruch Chorzów) nie zawita tym razem w rodzinne strony na mecz MESA z Pogonią.
Priorytetem jego klubu są jednak rozgrywki juniorskie, w których są nie podzielnym liderem i okazja do podziwiania Konrada tym razem przepadnie. Walczący o utrzymanie w III lidze Energetyk Gryfino (Kutasiewicz, M.Janiak) podejmuje bezpośredniego rywala, Gryfa Słupsk. Gryfinianie muszą w końcu przełamać passę kilkunastu meczów bez zwycięstwa, jeśli chcą grac na tym poziomie w następnym sezonie. Podobnie rzecz się ma z rezerwami Pogoni. Dalekie wyjazdy do Koszalina szykują się dla Pogoni SAP (Szurko), Arkonii (Waydyk) oraz do Bydgoszczy Salosu (Zięcik, Lidwin).
        


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz