czwartek, 17 października 2013

Centralna Liga Juniorów z powodu meczów reprezentacji tym razem pauzowała.


              Żaden z naszej dwójki, Paweł Iskra (Pogoń) i Karol Janiak (AP Pogoń), nie dostąpili zaszczytu zagrania w bezpośrednim pojedynku dwóch Pogoni. Ta właściwa wygrała 4:1 (1:1) i nadal wyraźnie przewodzi  w tabeli. wcześniejsza publikacja z 2 października:
Pogoń gromi Lecha w Poznaniu. Gol Pawła Iskry.
             Mecze Lecha Poznań z Pogonią Szczecin zawsze wzbudzają większe emocje obojętnie na jakim szczeblu są rozgrywane. Nie inaczej było i tym razem na szczeblu juniorskim. Zwycięstwo 5:2 (2:1) w Poznaniu z Lechem naprawdę robi wrażenie. Dzięki temu zwycięstwu Pogoń Szczecin umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli CLJ. Paweł Iskra wszedł w 68 min. przy stanie 2:1 i był  autorem piątego gola, którego zdobył w doliczonym czasie gry.

           Jeszcze bardziej imponujące zwycięstwo odnieśli ich koledzy z Akademii, 6:1 (2:0) u siebie z Liderem Włocławek. Najciekawsze, że była to ich pierwsza wygrana w sezonie. Karol Janiak znalazł się tym razem w kadrze meczowej, ale cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
        W niedzielę o 12.00 przy Twardowskiego oba zespoły zmierzą się teraz między sobą. Warto zobaczyć ten mecz.


wcześniejsza publikacja z 19 września:
Zagrał tylko Paweł Iskra. Karol Janiak bez powołania.
             W miniony weekend dwie szczecińskie Pogonie zagrały dwumecz z drużynami poznańskimi. Lider Pogoń wygrał zdecydowanie u siebie z Warta 5:2 (2:1). 10 minut zaliczył Paweł Iskra. Niestety ich kolegom z Akademii poszło zdecydowanie gorzej w Poznaniu z Lechem. Przegrali 1:4 (0:0), Karol Janiak tym razem bez powołania na mecz. Oto aktualna tabela.


 
wcześniejsza publikacja z 19 września:
Pierwsza strata punktów Pogoni Szczecin.
              Niestety nikt z naszych tym razem nie zagrał ani minuty w CLJ. Paweł Iskra odniósł lekką kontuzję pachwiny i nie pojechał do Gdyni, gdzie jego koledzy stracili pierwsze punkty w sezonie z Arką po remisie 1:1 (1:1). Karol Janiak przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a jego zespół uległ na swoim boisku Bałtykowi Koszalin 0:1. Jeśli jego trener będzie konsekwentny, to w tej kolejce powinien zagrać cały mecz. Oto tabela po 4. kolejce:


wcześniejsza publikacja z 13 września:
Karol Janiak zagrał cały mecz, a Paweł Iskra miał wolne
       Centralna Liga Juniorów w ten weekend planowo pauzowała. Rozgrywane były mecze reprezentacji juniorskich. Rozegrany został tylko jeden zaległy mecz z pierwszej kolejki, w którym Arka Gdynia rozgromiła AP Szczecin 4:0. Cały mecz na bramce rozegrał Karol Janiak.

              W najbliższą niedzielę o 13.00 lider Pogoń Szczecin spróbuje w Gdyni z Arką pomścić swoich kolegów z Akademii Pogoń. Ci z kolei podejmą o godzinę wcześniej przy ul. Twardowskiego na boisku nr 2 Bałtyk Koszalin i spróbują wygrać pierwszy mecz w sezonie.
wcześniejsza publikacja z 3 września:
Paweł Iskra po chorobie wszedł na 18 minut * Karol Janiak bez powołania.
        Paweł Iskra po chorobie wrócił do treningów i gry. Oszczędzany przez trenera zagrał końcowe 18 minut w zwycięskim 2:0 (0:0) meczu Pogoni Szczecin z Polonią 1912 Leszno. To trzecia z rzędu wygrana "portowców",  którzy z kompletem 9 pkt. prowadzą samodzielnie w tabeli CLJ. 

        Ich koledzy z Akademii Pogoń tym razem ulegli 3:4 Warcie w Poznaniu. Karol Janiak nie dostał powołania na ten mecz.

wcześniejsza publikacja z 25 sierpnia:
 Michał Adamczak wypożyczony do Energetyka, a Bartek Kłonowski do V-ligowego Pomorzanina Przybiernów* Paweł Iskra chory * Karol Janiak zagrał 90 min.
         Jednak ostatecznie tylko dwóch naszych zawodników zagra w tej rundzie w Centralnej Lidze Juniorów. Na kilka dni przed pierwszym meczem Michał Adamczak został wypożyczony na runde jesienną z opcja przedłużenia na cały sezon do III-ligowego Energetyka, a Bartek Kłonowski do V-ligowego baniaminka Pomorzanina Przybiernów. Tak więc tylko Karol Janiak (AP Pogoń) i Paweł Iskra (Pogoń) zagrają ostatecznie w Centralnej Lidze Juniorów.
Kierownictwo Pogoni Szczecin bardzo często stosuje wypożyczenia w stosunku do zawodników, którzy mniej grają w meczach ligowych lub nie mają większych szans w najbliższym czasie na szybki awans w hierarchii wewnątrzklubowej. 
           Zarówno Bartek jak i Michał nie zagrali jeszcze w tej kolejce w swoich nowych zespołach. Pomorzanin Przybiernów, który rok po roku awansował o dwa szczeble  z A-klasy, w tej kolejce przegrał 2:3 w Nowogardzie z swoim imiennikiem, natomiast Energetyk zremisował u siebie 3:3 z rezerwami Lechii Gdańsk. 
      Paweł Iskra ze względu na grypę musiał odpuścić sobie inaugurację CLJ, a jego zespół pokonał na wyjeździe 1:0 Lechię Gdańsk. 
            Jedynym, który z całej czwórki zagrał, był Karol Janiak, który cały mecz bronił bramki AP Pogoń w remisowym 1:1 (1:0) pojedynku u siebie z Bałtykiem Gdynia.

wcześniejsza publikacja z 20 sierpnia:
Iskra i Kłonowski w Pogoni, Adamczak i Janiak w AP Pogoń * Aż 4 naszych w Centralnej Lidze Juniorów.
      Z nie potwierdzonych oficjalnie informacji, które do mnie docierają, będziemy mieli aż 4 przedstawicieli w Centralnej Lidze Juniorów. To najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, utworzona w miejsce zlikwidowanej Młodej Ekstraklasy. Zagra w niej 48 klubów, po trzy z każdego województwa, w 4 makroregionalnych grupach rozgrywkowych.
Po dwie najlepsze awansują potem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Z województwa zachodniopomorskiego zagrają Bałtyk Koszalin oraz dwie szczecińskie Pogonie, ta właściwa i Akademia Piłkarska. Pierwotnie awans wywalczyła  Akademia Piłkarska, ale ta ze Szczecinka, ale wobec braków kadrowych i finansowych ustąpiła miejsca szczecinianom. 
          Paweł Iskra i raczej na pewno Bartek Kłonowski znajdą się w składzie Pogoni Szczecin. To bardziej prestiżowa drużyna, gdyż zawodnicy tej ekipy mogą jednocześnie w każdym momencie być brani pod uwagę przy ustalaniu składu III-ligowych rezerw, a nawet ekstraklasy. W Akademii piłkarskiej zagrają natomiast Michał Adamczak i Karol Janiak. Możliwość zmiany przynależności między tymi drużynami będzie możliwa dopiero w okienku transferowym. Zesłanie do Akademii wcale nie oznacza mniejszej jakości sportowej. Wręcz przeciwnie. Myślę, że pojedynki pomiędzy obiema Pogoniami będą bardziej zacięte niż z Lechem, Lechią lub Arką. Ci z Akademii na pewno będą mieli coś do udowodnienia "gwiazdeczkom" z Pogoni. No chyba, że w końcówce sezonu którejś ekipie będzie brakowało punktów do awansu, wtedy nigdy nie uniknie się podtekstów i podejrzeń o działania pozakulisowe i pozasportowe. Ale takie jest życie. Takie derby odbędą się w 7. kolejce na początku października.
         Pierwsza kolejka ligowa już nawet odbyła się, ale obie nasze Pogonie swoje mecze przełożyły ze względu na nagły awans AP do Centralnej Ligi Juniorów. Musiały zatem nastąpić dodatkowe ruchy kadrowe, aby sprostać walce sportowej o czołowe miejsca obu drużyn. W drugiej kolejce Pogoń w najbliższą sobotę zagra o 14.00 w Gdańsku z Lechią, a Akademia w tym samym dniu u siebie o 19.00 z Bałtykiem Gdynia. A my trzymamy kciuki za czterech naszych z Gminy Widuchowa.


wcześniejsza publikacja z 15 sierpnia:         
Kwadrans Pawła Iskry, który zmienił Donalda Djousse w zwycięskim  meczu 3:1 z Kotwicą Kołobrzeg * Link do bramek z tego meczu 
      Paweł Iskra zadebiutował w III-lidze w nowym sezonie 2013/14. W 75 min. zmienił Donalda Djousse, który chwilę wcześniej ustalił wynik meczu na 3:1 (2:0) dla rezerw Pogoni. W tym meczu wystąpiło aż 9 zawodników z kadry pierwszego zespołu. Cały zagrał m.in. Edi Andradina. Tym większy okazuje sukces Pawła. Możliwość grania w meczu ligowym u boku takich piłkarzy jak Edi Andradina jest największym dotychczasowym wyróżnieniem dla tego 17-letniego chłopaka z Rynicy. 

            Wszystkie bramki z meczu możesz zobaczyć pod   brami z meczu Pogoń II- Kotwica 3:1.
            Następny mecz Pogoń II Szczecin rozegra na wyjeździe w niedzielę 18 sierpnia o godz. 14.00 w Kościerzynie z tamtejsza Kaszubią. Niewykluczone jest kolejne powołanie dla Pawła i któregoś z jego kolegów z Widuchowej, Michała lub Bartka.

 wcześniejsza publikacja z 13 sierpnia:       

Paweł Iskra powołany na jutro na mecz rezerw Pogoni z Kotwicą Kołobrzeg.
      Z trzech naszych piłkarzy powołanie na środowy mecz III ligi z Kotwica Kołobrzeg otrzymał tym razem tylko Paweł Iskra. Mecz zostanie rozegrany o godz. 17.30 na boisku nr 2 przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. 

       W pierwszym meczu sezonu wybrańcem trenera Gołubowskiego był Bartek Kłonowski, który wyjazdowy blamaż 0:4 z beniaminkiem z Potęgowa k/Słupska oglądał jako rezerwowy bramkarz z perspektywy ławki rezerwowych. Gwoli uzupełnienia informacji, podaję że cała nasza trojka nie brała udziału w dwóch ubiegłotygodniowych ostatnich meczach sparingowych rezerw z Arkonią Szczecin (2:1) i Vinetą Wolin (3:4). 


wcześniejsza publikacja z 6 sierpnia:
Cały mecz Iskry i Adamczaka w zwycięskim sparingu rezerw Pogoni.
    Paweł Iskra i Michał Adamczak zagrali dziś cały mecz przeciw IV-ligowej Stali Szczecin, który ich drużyna wygrała 3:2. Paweł asystował przy jednej z bramek i grał jako napastnik i klasyczna "10". Michał z kolei ustawiony był jako stoper.
    Podczas tego meczu sparingowego sztab szkoleniowy testował głównie czterech Japończyków i jednego z Rosjan pod kątem gry w ekstraklasie. Mimo, że to właśnie oni zdobyli wszystkie bramki, nikt nie uzyskał akceptacji sztabu szkoleniowego co do gry w pierwszym zespole. Jutro kolejne dwa sparingi rezerw, na które powołana jest nasza dwójka.

wcześniejsza publikacja z 3 sierpnia: 
Rezerwy Pogoni wróciły z obozu w Kaliszu Pomorskim (Iskra, Adamczak, Kłonowski).

     Rezerwy Pogoni Szczecin wróciły z obozu przedsezonowego w Kaliszu Pomorskim. Wzięło w nim udział trzech zawodników rodem z naszej gminy: Michał Adamczak, Bartek Kłonowski i Paweł Iskra. To wielkie wyróżnienie i zarazem zobowiązanie. Obecnie cała trójka trenować będzie na obiektach Pogoni.
Przed startem sezonu, który planowany jest już za tydzień, rezerwy w planie mają jeszcze trzy sparingi: Stal Szczecin – 6.08, Arkonia Szczecin – 7.08, Vineta Wolin – 7.08. 
     Co do naszych zawodników rokowania są takie, że raczej nadal ich główną drużyną będzie ekipa juniorów starszych, która w tym sezonie powalczy w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna juniorów starszych ma w tym roku powalczyć o medal Mistrzostw Polski. Takie są ambicje trenerów, zawodników i działaczy. 
      Na częstsze występy w III-ligowych rezerwach  szansę ma Paweł Iskra, który mimo, że najmłodszy z naszej trójki, to ma jednak największy staż w rezerwach i w zlikwidowanej drużynie Młodej Ekstraklasy. W przypadku Barka Kłonowskiego istnieje jeszcze opcja wypożyczenia do jednego ze szczecińskich IV-ligowców w celu umożliwienia częstszego i regularnego grania. Popularnego "Heńka" czeka walka o pierwszy skład ekipy juniorów.


wcześniejsza publikacja z 25 lipca:

Paweł Iskra zdobył gola w meczu rezerw       

   Jak już wcześniej pisałem, trzech zawodników rodem z naszej gminy, przebywa na obozie rezerw Pogoni Szczecin w Kaliszu Pomorskim. Wczoraj wieczorem "portowcy" rozegrali pierwszy sparing, w którym pokonali 5:0 Gavię Choszczno. Piątą bramkę dla szczecinian zdobył Paweł Iskra.

wcześniejsza publikacja z 23 lipca:

Iskra, Adamczak i Kłonowski powołani na obóz rezerw Pogoni do Kalisza Pomorskiego
      Rezerwy Pogoni udały się na obóz przygotowawczy do rozgrywek III ligi. Trenerzy zabrali na zgrupowanie w Kaliszu Pomorskim 34 zawodników, którzy w najbliższej przyszłości będą grać zarówno w rezerwach, jak i drużynie juniorów starszych, która grać będzie w lidze centralnej juniorów.

       Większość z powołanych stanowią zawodnicy, którzy byli trzonem w ubiegłym sezonie drugiego zespołu, Młodej Ekstraklasy i juniorów starszych. Swoją przydatność do zespołu zawodnicy będą musieli udowodnić w czterech sparingach. W sobotę młodzi Portowcy zmierzą się z Unią Dolice i Kluczevią Stargard Szczeciński. Kolejnymi rywalami podczas zgrupowania będą Gavia Choszczno i Ina Goleniów.

        W kadrze powołanych na obóz w Kaliszu Pomorskim znalazło się aż trzech zawodników rodem z naszej gminy: Michał Adamczak, Paweł Iskra i Bartosz Kłonowski.

8 komentarzy:

 1. Czy administrator tej strony to koordynator juniorów Pogoni Szczecin czy jakis bliski kolega koordynatora ?? Skąd wiesz wszystko na temat tych zawodników ,gdzie będą grali w lidze , wiesz jakie są cele w poszczególnych rozgrywkach . A po za tym to co dzieje się z takimi piłkarzami z Krzywina jak Janiak , Szurko , Waydyk ?? nie grają już najlepszych klubach w województwie ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janiak, Szurko, Waydyk, brak mi tu Lidwina kto to mogł napisać????? Ale szczerze nie pisz bo gówno to cie obchodzi skąd administrator ma info jak ci sie nie podoba to wara od tego forum

   Usuń
 2. Jakoś nie widzę w tym komentarzu przeczenia, że to wszystko nieprawda, co napisałem. Źródła informacji pozostawię dla siebie. Janiak trenuje normalnie, chociaż nie był na obozie. Tu tez wchodzi w grę opcja wypożyczenia. Szurko faktycznie znajduje się na rozdrożu kariery. Waydyk jr właśnie wrócił z obozu Arkonii i grać będzie w WLJMł. Z pozostałych chłopaków z grupy krzywińskiej Lidwina można spotkać w skąłdzie A-klasowego KLUKSu, Zygmański jest po obozie i zagra w WLJMł w Salosie, gdzie pełni funkcję kapitana, a Kaberow w Energetyku w WLJSt. Ponadto widuchowianie Kubicki kontynuuje grę w Pogoni (WLJMł.), a Zięcik w Energetyku (WLJSt). Jak na taka gminę jak nasza, to imponujące i rczej nie do powtórzenia w najbliższych dziesięcioleciach

  OdpowiedzUsuń
 3. " Szurko faktycznie znajduje się na rozdrożu kariery. " fajna kariera a gdzie on grał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jaką definicję zastosować do słowa kariera. Jeden robi karierę w B-klasie, drugi w Lidze Mistrzów. To i to to można nazwać karierą. Brak kariery to też kariera, z tym że matematycznie określana liczbą zero. Rozumiem twoje pytanie jako chęć dokopania chłopakowi. Nie wiem kim jesteś, ale pomyśl o własnej karierze, bo mi się coś wydaje, że im ona będzie większa, czego ci życzę, tym większe prawo dasz innym do błądzenia i stania na rozdrożu. Jeśli kiedykolwiek osiągniesz takie stadium rozwoju, wtedy zawsze powiem, że zrobiłeś prawdziwą karierę, a tłumy na twoim punkcie oszaleją. Więcej pokory, a mniej pychy!

   Usuń
  2. ooooo jakaś gwiazdka się rozpisała. a ty gdzie grałeś ??? Obornik Strzelczyn Podkowa Konin ale na pewno w B lub A max O a moze wogole? nie czepiaj sie innych gdzie grali bo na pewno zaszli wyżej niż ty. a twoj komentarz jest nie adekwatny do tego newsa.

   Usuń
 4. Szurko ? Energetyk , Dębno , Pogoń

  OdpowiedzUsuń
 5. Szurko był dobrym grajkiem ,ale sie zagubił trochę mam nadzieje że przemyśli i wróci na dobry tor! :)

  OdpowiedzUsuń