środa, 9 października 2013

III liga (Energetyk, Pogoń II): Piąty remis Energetyka Gryfino. Cały mecz Michała Adamczaka.

          Nadal nie wiedzie się III-ligowemu Energetykowi Gryfino. Zanotowali już piąty remis, tym razem bezbramkowy z derbowym pojedynku z Pogonią II Szczecin. Tak to już jest, że lepiej jest wygrać i przegrać niż dwa razy zremisować. Dla nas istotny jest fakt, że cały mecz zaliczył Michał Adamczak. Niestety nie zagrał z powodu kontuzji Kamil Kutasiewicz. W pierwszej połowie Energetyk nie wykorzystał rzutu karnego, a końcówkę meczu był zmuszony grać w "10" po czerwonej kartce. W Pogoni zgrało kilku graczy z ekstraklasowym doświadczeniem. Paweł Iskr tym razem mial powołanie do Centralnej Ligi Juniorów.

 

wcześniejsza publikacja z 2 października:

 Energetyk blisko dna ligowej tabeli.

      Energetyk Gryfino kontynuuje czarną serię bez wygranych, która zepchnęła już go na przedostatnie w tabeli III ligi.  Tym razem zanotowali porażkę 0:1 (0:1) w wyjazdowym meczu w Kołobrzegu z Kotwicą. Michał Adamczak, odczuwający jeszcze skutki kontuzji  z przed tygodnia, tym razem pauzował, natomiast w pierwszym składzie po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł Kamil Kutasiewicz, który zagrał na boku obrony i został zmieniony w 67 min.

         Rezerwy Pogoni po blamażu w Gdańsku odniosły drugie zwycięstwo z rzędu (4:2 w Gdyni z Bałtykiem). Paweł Iskra tym razem zagrał w CLJ. W sobotę o 15.00 oba "nasze" zespoły zmierzą się ze sobą w Gryfinie. 
      

wcześniejsza publikacja z 26 września:

Po porażce u siebie Energetyk wylądował w strefie spadkowej.
      Nie wiedzie się Energetykowi Gryfino w obecnym sezonie III ligi. Tym razem przegrał w siebie 0:2 (0:0) z Bałtykiem Gdynia. Ta porażka zepchnęła gryfinian do strefy spadkowej. Drugi raz w wyjściowym składzie wyszedł Michał Adamczak, który pomimo rozciętej w 10 min. głowy, przebywał na boisku przez 76 min. Kamil Kutasiewicz wszedł w 60 min. i złapał żółtą kartkę.
        Rezerwy Pogoni po blamażu w Gdańsku, tym razem przy u. Twardowskiego pokonały 4:1(1:0) Koral Dębnica, outsidera rozgrywek. Paweł Iskra nie był powołany na ten mecz.

 wcześniejsza publikacja z 13 września:

 Bezbramkowo u beniaminka * Cały mecz Michała Adamczaka * Blamaż 2:8 rezerw Pogoni w Gdańsku

             Pomimo gry w osłabieniu od 27 min.Energetyk Gryfino wywiózł cenny bezbramkowy remis z Potęgowa. Można było ten mecz nawet wygrać, ale na przeszkodzie stanął brak skuteczności w sytuacjach podbramkowych. Michał Adamczak zagrał po raz pierwszy cały mecz i swój udział okrasił żółtą kartką, natomiast Kamil Kutasiewicz wszedł na ostatnie 25 minut.

         Wielkie lanie dostały w Gdańsku rezerwy Pogoni z rezerwami Lechii. Wynik 2:8 (2:4) musi budzić zdziwienie i rodzić trudne pytania. Obok tego nikt nie przejdzie obok. Paweł Iskra nie  miał powołania na ten mecz i dziś zagra w Centralnej Lidze Juniorów w Gdyni.wcześniejsza publikacja z 13 września:
Pierwsze zwycięstwo Energetyka w sezonie
          Dopiero za szóstym podejściem udało się w końcu wygrać piłkarzom Energetyka. Przeciwnikiem był sąsiad z tabeli - Koral Dębnica. Jedyną bramkę udało się zdobyć w doliczonym czasie gry. Michał Adamczak wszedł zaraz po przerwie dając bardzo dobrą zmianę, natomiast  Kamil pojawił się 83 min. i pośrednio przyczynił się do zdobycia "złotego" gola.
               Paweł Iskra nie został tym razem powołany do składu rezerw Pogoni Szczecin, które pokonały Cartusię 2:0.


wcześniejsza publikacja z 13 sierpnia:   
Debiut Michała Adamczaka w Energetyku okraszony żółtą kartką* Kamil Kutasiewisz nadal nie gra.   
     Michał Adamczak bardzo szybko zadebiutował w III-ligowym Energetyku po przyjściu z Pogoni Szczecin. Okazja nadarzyła się w Manowie w meczu z tamtejszym Leśnikiem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Michał wszedł w 55 min. i zdążył otrzymać zółtą kartkę. Jako że nowy nabytek Energetyka jeszcze w tym sezonie jest juniorem, ma grać także w Woj. Lidze Juniorów Starszych. Niestety ważne powody osobiste tym razem nie pozwoliły na udział w niedzielnym meczu juniorów. 

     Energetyk jeszcze nie wygrał meczu w tym sezonie i z trzema punktami za trzy remisy po 5. kolejkach balansuje tuż nad strefą spadkową. Inni zawodnik rodem z Widuchowej, Kamil Kutasiewicz, nie zagrał ani minuty w kolejnym drugim meczu. 

wcześniejsza publikacja z 25 sierpnia:
 Michał Adamczak wypożyczony do Energetyka, a Bartek Kłonowski do V-ligowego Pomorzanina Przybiernów
         Na kilka dni przed pierwszym meczem Michał Adamczak został wypożyczony na runde jesienną z opcja przedłużenia na cały sezon do III-ligowego Energetyka.
Kierownictwo Pogoni Szczecin bardzo często stosuje wypożyczenia w stosunku do zawodników, którzy mniej grają w meczach ligowych lub nie mają większych szans w najbliższym czasie na szybki awans w hierarchii wewnątrzklubowej. 
       Michał nie zagrał jeszcze w tej kolejce w swoim nowym zespole, który zremisował u siebie 3:3 z rezerwami Lechii Gdańsk. 
  
wcześniejsza publikacja z 15 sierpnia:
 Porażka Energetyka na własnym boisku * Kamil Kutasiewicz zagrał drugie 45 min.
       Nie wyszedł drugi mecz sezonu III-ligi, a pierwszy na własnym boisku, Energetykowi Gryfino, który przegrał 1:3 (0:3) z Cartusią Kartuzy. Kamil Kutasiewicz tym razem również wszedł z ławki, ale zagrał już całą drugą połowę. Wejście widuchowianina nieco ożywiło grę miejscowych, ale  nie na tyle, aby schodzić z boiska z co najmniej remisem. Do przerwy wynik 0:3 obrazował bezradność gospodarzy. 

        Po tej porażce Energetyk Gryfino z jednym punktem w dwóch meczach spadł na 12 miejsce w tabeli. W niedzielę kolejny mecz w wyjazdowy, aż w Gdyni z rezerwami Arki o godz. 18.00.

wcześniejsza publikacja z 11 sierpnia:

Energetyk zaczął od szczęśliwego remisu w Drawsku Pomorskim * Kamil Kutasiewisz wszedł w 82 min.

            Szczęśliwym remisem 1:1, uzyskanym w dramatycznych okolicznościach w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Energetyk Gryfino zainaugurował kolejny sezon na szczeblu III-ligi. Złota bramkę w 93 min. zdobył Bartosz Baranowski, który rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu  na boiskach A-klasy w Hetmanie Grzybno i grał przeciw ... Łabędziowi, Czarnym i KLUKS-owi. Nasz rodzynek w Energii, Kamil Kutasiewicz, tym razem wszedł z ławki w 82 min. Kolejny mecz Energetyk zagra już w środę w Gryfinie o godz. 17.30 z Cartusia Kartuzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz