sobota, 19 października 2013

Sprawozdanie Marty Narożańskiej z II Akcji sprzatania brzegu Odry.     
     W dniu dzisiejszym odbyła się II Akcja sprzątania brzegu Odry. Punktualnie o godzinie 10:00 wyruszyliśmy spod szkoły, kierując się tym razem w stronę „dzikiej plaży”. Mimo bardzo mroźnego poranka, na dziedzińcu zjawiło się kilkudziesięciu uczniów ZS w Widuchowej.

    Nasze worki błyskawicznie zapełniały się odpadami, które na bieżąco odbierał od nas pracownik RZGW w Widuchowej pan Tomasz Budziak. Sprzątnęliśmy około 2 kilometrowy odcinek brzegu rzeki. Frekwencja jak zwykle znakomita i aż oczy przecieraliśmy ze zdumienia, jak błyskawicznie śmieci znikają w workach. Najwięcej było odpadów z plastiku i szkła, ale zdarzały się też opony i papiery. Najbardziej cieszy fakt, że tak wielu z Was zależy na czystym środowisku a troska o dobro przyrody, staje się ważnym elementem życia każdego z nas. Nawet pogoda tak ostatnio kapryśna, sprawiła nam miłą niespodziankę i Widuchowa skąpana w jesiennym słońcu, sprawiała wrażenie piękniejszej niż zwykle.
Dodatkową atrakcją dla uczestniczących w akcji było losowanie nagrody niespodzianki za udział w akcji – statuetki „Przyjaciela przyrody”. Wśród wszystkich kuponów, ten szczęśliwy należał do Joanny Ostrowskiej z klasy IV. Gratulujemy !
Myślę, że kolejną akcję zaliczamy do niezwykle udanych dzięki jej uczestnikom, którzy dzielnie stoją na straży ochrony przyrody. Kolejne sprzątanie już wiosną !

Na szczególne podziękowania zasługuje pan Paweł Wróbel  

za opiekę i pomoc w organizacji i za to, że pan nigdy tej pomocy nie odmawia , pani dyrektor Barbara Szczawik za pełne poparcie, pan Eugeniusz Stachera za użyczenie samochodu do odbierania odpadów, pan Tomasz Budziak za transport oraz wszyscy uczniowie biorący udział w sobotniej akcji. Dzięki Wam to co robimy ma sens . DZIĘKUJEMY !

Opiekun akcji – Paweł Wróbel
Koordynator akcji – Marta Narożańska.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz