niedziela, 6 października 2013

GUKS Juniorzy * Porażka z Czciborem w 10-osobowym składzie.

        Nie powiodło się juniorom GUKS-u, którzy przystąpili do meczu w zdekompletowanym 10-osobowym składzie. Tym razem ponieśli porażkę na własnym  boisku 2:5 z Czciborem Cedynia. Po początkowym objęciu prowadzenia można jeszcze było liczyć na korzystny wynik. Niestety goście do przerwy wyszli na prowadzenie 2:1, którego nie oddali do końca. Jakiekolwiek nadzieje rozwiały proste błędy w obronie, nazwijmy to - prezenty.





wcześniejsza publikacja z 4 października:
Przegrana walkowerem w Lisim Polu. Jutro GUKS podejmuje Czcibora Cedynia.



     Nie udało się  dojechać juniorom GUKS-u na mecz do Lisiego Pola i zgodnie z regulaminem rozgrywek mecz został zweryfikowany jako walkower dla Chrobrego. Niestety ten wynik zepchnął GUKS na ostatnie miejsce w tabeli. Możliwość rehabilitacji pojawi się już w sobotę o godz.11.00 w Widuchowej, kiedy to odbędzie się pojedynek z Czciborem Cedynia.


wcześniejsza publikacja z 27 września:
Wyprawa po 3 pkt. do Lisiego Pola?
           Po dwóch porażkach z rzędu juniorzy GUKS-u Widuchowa udają się do Lisiego Pola po ... wydaje się, że po pewne  punkty, bo Chrobry to w tej chwili zdecydowany outsider rozgrywek. Nie byłoby to takie pewne, gdyby udało się w porę przejść do Chrobrego całej kolonii juniorów z Krzywina. Ale to osobny temat, który wkrótce poruszę.



wcześniejsza publikacja z 23 września:
Ogniwo Babinek za mocne dla naszych juniorów.
          Nie powiódł się wyjazd juniorów GUKS-u Widuchowa do Morynia. Miejscowe Morzycko okazało się być zbyt mocnym przeciwnikiem. Wszystkie wyniki  oraz aktualna tabele znajdziesz pod linkiem http://e-widuchowa.blogspot.com/p/blog-page_3520.html



 

wcześniejsza publikacja z 18 września:
 Ogniwo Babinek za mocne dla naszych juniorów. 
      Po zwycięstwie w Trzcińsku juniorzy GUKS-u z nadziejami podchodzili do meczu z zawsze bardzo solidnym Ogniwem Babinek. Niestety przeciwnik okazał się zbyt mocny, aby w sobotę go pokonać. Ciekawostka jest fakt, że barw Ogniwa broniło w tym meczu trzech wychowanków GUKS-u: Michał Ławniczak, Kamil Markiewicz i Sławomir Kubiński, który zresztą zdobył drugiego gola dla swojej drużyny.



Kamil Markiewicz, Sławomir Kubiński i Michał Ławniczak







 wcześniejsza publikacja z 14 września:
 GUKS Juniorzy: Dziś derby z Ogniwem Babinek
     Po udanym debiucie sezonu, dziś o 13.00 do Widuchowej ściągnie tradycyjnie mocna ekipa z Babinka, w której od tego sezonu również graja piłkarze z naszej gminy: Bartosz Wojdyła,  Sławomir Kubiński, Kamil Markiewicz i Michał Ławniczak. W pierwszej kolejce Ogniwo zremisowało u siebie bezbramkowo z Morzyckiem Moryń.




wcześniejsza publikacja z 12 września:
Orzel Trzcińsko - GUKS Widuchowa 1:2 * Juniorzy udanie rozpoczęli sezon * Proszę o głos w dyskusji w sprawie modelu szkolenia w gminie
  
     Jedyna w Gminie Widuchowa drużyna juniorów udanie rozpoczęła sezon, wygrywając w Trzcińsku z tamtejszym Orłem 2:1. Sukces nie przyszedł łatwo i wynik trzeba było wybiegać i wywalczyć. Drużyna GUKS-u po nieudanej wiośnie przez okres wakacyjny uległa gruntownemu przemeblowaniu, stąd obawy o wynik pierwszego meczu. Wszystko jak na razie poszło dobrze i z optymizmem należy spojrzeć na kolejne mecze.

     W przypadku modelu funkcjonowania szkolenia młodzieży w naszej gminie rodzą się jednak pytania o przyszłość. Czy formuła GUKS-u wyczerpuje cały temat szkolenia w gminie? Pytam tak dlatego, bo kręcąc się po boiskach innych klubów zauważyłem 4 naszych juniorów w Ogniwie Babinek i grupę 6-8 juniorów z Krzywina, którzy mimo sporych umiejętności w tej chwili nigdzie nie grają. To będzie wkrótce osobnym tematem, gdyż nastąpiła mała przepychanka między GUKS-em i KLUKS-em, a po niedzieli zaprezentuję stanowiska obu klubów.
      Wszystkim, którym leży na sercu dobro szkolenia dzieci i młodzieży w naszej gminie proszę o głos w dyskusji. Proszę o wyrażanie swojej opinii wysyłając pod mojego prywatnego mejla (znajdziesz go w "kontakcie"). Komentarze anonimowe niestety byłem zmuszony poddać moderacji wobec całej masy nieregulaminowych wpisów. Jest okazja publicznie zabrać głos w tej sprawie i to pod swoim nazwiskiem.  Łamy e-widuchowa są otwarte dla wszystkich. Wiem, że włodarze naszej gminy czytają wszelkie wpisy, więc jest okazja do zaprezentowania mądrych i ciekawych rozwiązań, które przeczytają i Pan Wójt i Radni.



2 komentarze:

  1. Juniorzy KLUKS-u będą najprawdopodobniej grać w juniorach z Lisiego Pola.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wkrótce, czyli kiedy pan ten temat poruszy? Niech wszyscy wiedzą, dlaczego juniorzy z Krzywina nie mogą grać w Chrobrym.

    OdpowiedzUsuń