poniedziałek, 11 listopada 2013

Z komunikatu KPP w Gryfinie. Dał mu pracę, w zamian za to ukradł mu piły    W miesiącu sierpniu tego roku właściciel plantacji choinek z pod gryfińskiej miejscowości w internecie zamieścił ogłoszenie, iż potrzebuje chętnych do pracy przy sadzeniu choinek.
    Do pracy zgłosił się m.in młody mieszkaniec gminy Banie, 19 letni Paweł B.Wspólnie z innymi osobami, które zgłosiły się dom pracy zasadził dosyć pokaźny areał sadzonki świerka.
    W czasie wykonywania prac u właściciela choinek zauważył,że w namiocie foliowym na terenie posesji znajdują się dwie piły spalinowe do cięcia drewna.
Po skończonej pracy właściciel plantacji zapłacił 19 latkowi za wykonaną pracę. Gdy skończyły się pieniądze za sadzenie choinek, młody mężczyzna przypomniał sobie, że w namiocie foliowym są dwie piły spalinowe, które można spieniężyć.

     Pod osłoną nocy udał się do rowerem do miejsca zamieszkania wcześniejszego pracodawcy i z namiotu foliowego zabrał dwie piły spalinowe oraz kanister z paliwem.Wracając rowerem do miejsca zamieszkania po drodze wyrzucił do rowu kanister z benzyną gdyż przeszkadzał mu w jeździe rowerem.
    Skradzione piły ukrył w Baniach na terenie posesji swojego kolegi. Tam zjawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, którzy zabezpieczyli skradzione przedmioty.Trafiły one do właściciela plantacji i zapewne przydadzą mu się do wycinania choinek na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
     Młody mieszkaniec gminy Banie usłyszał zarzuty kradzieży pił i kanistra z paliwem. Odpowie za kradzież cudzego mienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz