poniedziałek, 11 listopada 2013

Posterunek Policji Widuchowa-Banie zaprasza na festyn dla dzieci.


        Posterunek Policji Widuchowa-Banie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gryfinie w dniu 15 listopada 2013 r w godzinach 17.00-19.00 w budynku Straży Pożarnej w Widuchowej przy ul. Robotniczej 4 oraz w dniu 26 listopada 2016 r w godz.16.00-18.00 w Baniach w budynku Zespołu Szkół przy ul.Sportowej 1 organizuje festyn dla dzieci „TANECZNIE-BEZPIECZNIE”
    W programie imprezy przewidziane jest:

-występ zespołu muzycznego, w którym zaśpiewa policjantka Posterunku Policji Widuchowa-Banie
-w czasie występu muzycznego policjanci będą rozdawać dzieciom kamizelki oraz inne gadżety odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększa ich widoczność na drogach
-dla rodziców i dziadków rozdawane będą ulotki z programu „Nie daj się oszukać” , „Nie ułatwiaj życia złodziejowi” oraz „Bezpieczny senior”
-godzinę przed występem oraz w czasie jego trwania będą dyżurować i odpowiadać na Państwa pytania dzielnicowi oraz Kuratorzy Sądu Rejonowego w Gryfinie
     Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pragną w tym miejscu przypomnieć najmłodszym kilka podstawowych zasad, które pozwolą uniknąć na drodze niebezpieczeństwa:
1. Zawsze wybieraj drogę uczęszczaną, nie idź "na skróty" przez ustronne miejsca, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych.
2. Na drodze, gdzie nie ma chodnika, idź poboczem z lewej strony jezdni.
3. W drodze do szkoły bądź wyjątkowo ostrożny przechodząc przez jezdnię i nigdy nie przebiegaj przez ulicę. Zanim przejdziesz na drugą stronę ulicy, zatrzymaj się na brzegu chodnika. Spójrz czy nic nie nadjeżdża z lewej strony, następnie z prawej i dla pewności spójrz jeszcze raz w lewo. Jeśli droga jest wolna - przechodź przez jezdnię. Jeśli przejście przez jezdnię wyposażono w sygnalizację świetlną, czekaj na światło zielone.
4. Jeśli w drodze do szkoły zaczepi Cię obca osoba, nie oddalaj się z nią nigdzie, nie wsiadaj z nią do samochodu, nie przyjmuj od niej żadnych prezentów. Koniecznie o takiej sytuacji opowiedz rodzicom lub nauczycielowi.
5. Klucze od mieszkania noś w miejscu niewidocznym, nie pokazuj ich kolegom, nie chwal się również jeśli masz przy sobie wartościowe przedmioty i pieniądze. Pamiętaj, by do szkoły nie przynosić większych sum pieniędzy, nie zostawiać w szatni wartościowych przedmiotów.
6. Zawsze stosuj się do poleceń nauczyciela, który jest odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo w szkole. Odnoś się z szacunkiem do kolegów i koleżanek. Nie dokuczaj młodszym i nie daj się wciągnąć w zabawę, której skutków nie naprawisz.

Serdecznie zapraszamy na festyn wszystkich mieszkańców gminy Widuchowa i Banie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz