piątek, 5 lipca 2013

Orzeł Żelechowo po spadku z A-klasy w 1992 roku.


      W latach 1990-92 Orzeł Żelechowo przez dwa sezony występował w A-klasie. Ciężko dziś porównać tamte czasy do dzisiejszych, gdyż przeciwnicy, z jakimi trzeba była się wtedy potykać, dziś grają głównie w okręgówce (Ogniwo Babinek, Mieszko Mieszkowice, Sęp Brzesko, Stal Lipiany, Orzeł Trzcińsko, Morzysko Moryń) i nawet w IV lidze (Odrzanka Radziszewo).    
     To zdjęcie na pewno pochodzi z czasów gry w B-klasie (obecny tylko jeden sędzia) i najprawdopodobniej pochodzi z sezonu 1992/93, czyli po spadku z A-klasy i zostało zrobione w Żelechowie przed meczem z Tywą Swobnica (obecny na zdjęciu działacz Tywy - Marian Karbownik). W tym czasie w Orle występowało jeszcze kilku zawodników z Krzywina (Pasternak, Pulka, Ruszar) oraz Michał Thiefs z Dębogóry, który wkrótce przeszedł do Łabędzia.


      Na zdjęcie od lewej w białych koszulkach w górnym szeregu: Stanisław Leśniak, Kamil Karalus, Mieczysław Woźniak (prezes), Lesłąw Piotrowski, Jacenty Ruszar, Michał Thiefs, Bogdan Woźniak, Roman Motyka; w dolnym szeregu od lewej: Arkadiusz Pasternak, Jerzy Kamiński (kapitan), Andrzej Lidwin, Jan Pulka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz