niedziela, 28 lipca 2013

Prezes Jan Bednarek gościem jubileuszu 65-lecia Czarnych Czarnówko.

          Takich uroczystości niestety jest zdecydowanie za mało w naszej gminie. Szczególnie brać sportowa może narzekać na deficyt własnych jubileuszy. Działacze sportowi tak mocno zajęci bardzo trudnym bieżącym funkcjonowaniem klubów nie mają po prostu czasu pamiętać o własnej, bardzo bogatej niejednokrotnie własnej historii. Ciężko tak nagle odżegnać się od tradycji własnych dziadków, ojców i braci.
W Czarnówku najpierw zauważono, jak warto kultywować swoje tradycje. Bo przecież  z tej tradycji trzeba czerpać dziś siły, aby w tak małej miejscowości budować ukochaną dyscyplinę sportu, jaką jest piłka nożna. Ta mała miejscowość miała szczęście do oddanych działaczy. Chwała obecnemu prezesowi, Zbigniewowi Pobereszko, że potrafił przy pomocy członków obecnego Zarządu oraz ich rodzin zorganizować tak miłą uroczystość, na którą przybył osobiście Jan Bednarek, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego. Nie zabrakło także innych osób, w tym przedstawicieli macierzystego związku, władz samorządowych oraz byłych i obecnych działaczy oraz zawodników Czarnych. 
         Uroczystości rozpoczęły się od meczu piłkarskiego miejscowych Czarnych Czarnówko  z rywalem zza miedzy, debiutantem w B-klasie, Wichrem Steklno. W zespole Czarnych zobaczyliśmy wielu zawodników, dziś ponad 40-letnich, w tym braci Kubiaków, Dariusza i Hieronima, Edwarda Krężałka, Jana Gutowskiego, Sylwetra Jóźwiaka i Krzysztofa Bluja (dziś Łabędź). To tylko ci najstarsi. Wynik w tym przypadku nie miał większego znaczenia, chociaż dla statystki podam, że wygrali goście 3:1 (1:0), dla których to był pierwszy mecz w reaktywacji drużyny po 4-latniej przerwie.
           Po meczu odbyła się część oficjalna, którą otworzył Zbigniew Pobereszko. Następnie prezes Bednarek wręczył odznaczenia związkowe, złote, srebrne i brązowe. Klub Sportowy Czarni Czarnówko został uhonorowany Brązową Odznaką Honorową ZZPN.


 Wspólne pamiątkowe zdjęcie
 Przed budynkiem od lewej: Zbigniew Pobereszko (prezes Czarnych), Antoni Dancewicz z Gryfina (były sędzia, obecnie działacz ZZPN), Jan Benarek (wiceprezes PZPN)
 Prezes Jan Bednarek w asyście Antoniego Dancewicza podczas wręczania Brązowej Odznaki Honorowej dla KS Czarni Czarnówko.
 Jan Bednarek powiedział między innymi:  "... W imieniu własnym i Zarządu ZZPN pragnę podziękować za zaproszenie na taki wspaniały jubileusz. Bardzo miło mi jest, że mogę tu być i razem świętować. Pozwólcie mi serdecznie podziękować tym wszystkim działaczom, który ten klub prowadzili przez 65 lat. Każda działalność tworzy jakąś piękną historię. Tutaj widzimy jak na dłoni pracę wielu pokoleń działaczy, szkoleniowców, zawodników, sponsorów, kibiców i często bezimiennych ludzi. Im wszystkim należą się serdeczne podziękowania za tworzenie warunków do uprawiania naszej ukochanej dyscypliny sportu na naszym terenie, jak i w całej Polsce..."
 Złota Odznaka ZZPN - Zbigniew Pobereszko - prezes klubu w latach 1998- 2004 i od 2010
 Srebrna Odznaka ZZPN - Dariusz Kubiak - zawodnik klubu od 1988 roku
  Srebrna Odznaka ZZPN - Ryszard Poręba - wieloletni zawodnik i działacz
 Srebrna Odznaka ZZPN - Sylwester Jóźwiak - zawodnik klubu od 1988 roku
 Złota Odznaka ZZPN - Andrzej Domański - wieloletni zawodnik i działacz, prezes w latach 1977-82
 Złota Odznaka ZZPN - Tomasz Kasprzyk - były zawodnik m.in. Energetyka Gryfino, gdzie był trenerem juniorów starszych, która zajęła  5. miejsce Mistrzostw Polski w 2004 roku, trener Czarnych od 2006 roku
 Złota Odznaka ZZPN - ŚP. Edward Domański - legendarny prezes w latach 1949-1977 - odznakę odebrał jego wnuk, Adam Domański, obecny zawodnik
 Złota Odznaka ZZPN - Stanisław Kurzeja - ponad 30 lat jako zawodnik
 Złota Odznaka ZZPN - Hieronim Kubiak - ponad 20 lat zawodnik i prezes w latach 2004-2010
 Fragmenty meczu Czarni -Wicher
Edmund Struzik - sędzia meczu, wielki sympatyk sportu wiejskiego, nadal czynny sędzia ligowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz