niedziela, 14 lipca 2013

Huragan Lubicz 1973/74 * Ocalmy od zapomnienia.


    Ta fotka przedstawia drużynę Huragana Lubicz, najprawdopodobniej z sezonu 1973-74. Przesłał mi ją Robert Pytlak. Huragan miał swój wielki czas, szczególnie na początku lat 80-tych. To wtedy była najmocniejsza ekipa w naszej gminie.
        Niestety klub nagle upadł w 1984 roku. Dziś młodzi piłkarze z Lubicza próbują kultywować tradycje ojców i dziadków. W lidze halowej zawsze zgłaszają się pod historyczną nazwą. To wielki ukłon w kierunku tradycji, wart naśladowania. Niestety dziś młode pokolenie wyjechało za chlebem za granicę i nawet nie byłoby komu grać regularnie w piłkę. Nie ma tez boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia, chociaż teren został wyznaczony.
         Według ustnych przekazów, stroje były czerwono-niebieskie w białe pasy. W tamtym okresie robiono dopiero pierwsze kolorowe zdjęcia. Jak widzimy, bramki były drewniane. Wtedy nawet reprezentacja grała na takich bramkach, np. Polska - Anglia 2:0 w Chorzowie w czerwce 1973 roku w eliminacjach Mistrzostw Świata. Widać to w telewizyjnych  powtórkach na TVP Sport.


Na zdjęciu w górnym szeregu od lewej : Albin Mikulski, Zbigniew Pałka, Jan Pytlak, Józef Sielicki, Zenon Perżyło, Andrzej Kaczor, Zdzisław Szpak; w dolnym szeregu od lewej: Wiesław Tuszyński, Ryszard Mateusiak, Bogdan Wilk, Andrzej Bieniek, Henryk Kochanowski, Krzysztof Kryński.

     Piszmy wspólnie historię sportu gminnego, nie tylko Czarnych, Łabędzia Widuchowa, KLUKS Krzywin i Orła Żelechowo, ale też innych klubów, także tych już nie istniejących, jak np. Huragan Lubicz, Dąb i Fala Dębogóra, Mewa Ognica, Orzeł Krzywin,  Odra Widuchowa. Osoby mogące pomóc proszę o kontakt, telefoniczny (507-179-789), mejlowy: piotr.waydyk@wp.pl, przez mój profil na facebooku, skape'ie lub kontakt osobisty. Jeżeli jesteś osobą starszą, twój wnuk mnie odnajdzie bez problemu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz