poniedziałek, 15 lipca 2013

Orzeł Żelechowo 1987(8) * Ocalmy od zapomnienia.


         To zdjęcie Orła Żelechowo najprawdopodobniej pochodzi z 1987 lub 1988 roku. Wykonane zostało przed meczem z A-klasową Iskrą Banie w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu. Drużyna Orła stawiła się na mecz w 9-osobowym składzie.
Dokładnego wyniku nikt nie pamięta, ale na pewno dalej awansowała Iskra. Biorąc pod uwagę, że na drzewach nie ma liści, musiał być to listopad, a więc co najmniej druga runda rozgrywek. 
        Ta drużyna, w podobnym składzie i kompletna oczywiście,  w sezonie 1989/90 wywalczyła jako pierwsza w historii gminy awans do A-klasy. Jednym z sędziów tego meczu był jeden z bardziej znanych sędziów w tamtym okresie o nazwisku Zajkowski.

Na zdjęciu w górnym szeregu od lewej: sędzia Zajkowski, Wiesław Puchalski, Ryszard Wojsznarowicz, sędzia, Bogdan Woźniak, Jan Piotrowski, Jerzy Chałupczyński, zawodnik Iskry Banie, sędzia; w dolnym szeregu od lewej: Krzysztof Puchalski, Stanisław Leśniak, Lesław Piotrowski, Janusz Szyszkowski

     Piszmy wspólnie historię sportu gminnego, nie tylko Czarnych, Łabędzia Widuchowa, KLUKS Krzywin i Orła Żelechowo, ale też innych klubów, także tych już nie istniejących, jak np. Huragan Lubicz, Dąb i Fala Dębogóra, Mewa Ognica, Orzeł Krzywin,  Odra Widuchowa. Osoby mogące pomóc proszę o kontakt, telefoniczny (507-179-789), mejlowy: piotr.waydyk@wp.pl, przez mój profil na facebooku, skape'ie lub kontakt osobisty. Jeżeli jesteś osobą starszą, twój wnuk mnie odnajdzie bez problemu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz