sobota, 20 lipca 2013

27 lipca obchody 65-lecia Czarnych Czarnówko. Pomóż spisać historię klubu!

       W sobotę 27 lipca Zarząd Klubu Sportowego "Czarni" Czarnówko organizuje obchody 65-lecia klubu. Głównym punktem uroczystości ma być mecz piłkarski Czarni - Wicher Steklno o godz. 14.00. Ponadto przybędą zaproszeni przez zarząd klubu goście z ZZPN oraz byli i obecni zawodnicy oraz działacze.
Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas. Wiadomo, że są już pierwsi sponsorzy imprezy: Status Dom S.C., Urząd Gminy.
       E-widuchowa włącza się jako patron medialny jubileuszu. Od kilku tygodni publikuję zdjęcia wraz z opisem. Równolegle spisuję historię klubu. Nie jest ona kompletna, ale to już zawsze coś. Zawsze też, drogi czytelniku, możesz uzupełnić dane, coś zasugerować. Dziś opublikuję cały zgromadzony materiał, który posiadam. Jestem też w trakcie intensywnego poszukiwania osób i zdarzeń. Umawiam się na wywiady. Taka żywa historia. Zapraszam do współpracy. Ocalmy po prostu od zapomnienia.

   Piszmy wspólnie historię sportu gminnego, nie tylko Czarnych, Łabędzia Widuchowa, KLUKS Krzywin i Orła Żelechowo, ale też innych klubów, także tych już nie istniejących, jak np. Huragan Lubicz, Dąb i Fala Dębogóra, Mewa Ognica, Orzeł Krzywin,  Odra Widuchowa. Osoby mogące pomóc proszę o kontakt, telefoniczny (507-179-789), mejlowy: piotr.waydyk@wp.pl, przez mój profil na facebooku, skape'ie lub kontakt osobisty. Jeżeli jesteś osobą starszą, twój wnuk mnie odnajdzie bez problemu. 

1 komentarz:

  1. Założycielami Orła Żelechowo byli Adam Czubko i Maria Karpińska był to klub siatkówki żeńskiej i męskiej gdzie gówna rolę odgrywał jej brat Edward Karpiński do jezdnym zawodnikiem był Sp Drab z Grzybna. Była to najmocniejsza ekipa w dość sporym okręgu. po roku czy dwóch zaczęła sie piłka nożna.

    OdpowiedzUsuń