czwartek, 11 lipca 2013

Pro-Team Żarczyn - nowy klub sportowy na mapie naszej gminy * Inauguracyjny mecz już w sobotę w Gardnie


       Na przełomie maja i czerwca zawiązał się szósty klub sportowy na terenie naszej gminy. Z inicjatywy ponad 20-tu mieszkańców miejscowości Żarczyn powstał Uczniowski Klub Sportowy Pro-Team Żarczyn.
W przeszłości nigdy w tej miejscowości nie było klubu sportowego. Owszem, były różne inicjatywy, które jednak nie ujrzały światła dziennego. Tym razem stało się inaczej. W ciągu niespełna miesiąca klub został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Gryfinie oraz zgłoszony do rozgrywek B-klasy w ZZPN. 
       Niestety nowy klub nie ma własnego boiska i - co istotne - brak perspektyw jego budowy w najbliższych latach. Teoretycznie łatwiej miało być z boiskiem treningowym. O perturbacjach z boiskiem w centrum wsi i zniknięciu 10.000,00 zł.  już pisałem przy innej okazji. Na razie piłkarze trenują w ogromnym kurzu na fragmencie placu, który wyrwali ze zniszczonego dawnego boiska. 
       Zarząd klubu poradził sobie problemem braku własnego obiektu i na ten sezon uzyskał zgodę od Zarządu KS Łabędź Widuchowa na użyczenie boiska na czas rozgrywek. Wcześniej odmowę Zarząd Klubu uzyskał od Zarządu KLUKS Krzywin. Inną opcją rezerwową była gra w Babinku i Lisim Polu.Tam były tylko zapytania o warunki wynajmu.
    Jak na razie wszelkim działaniom nowego Zarządu Klubu towarzyszą ogromny zapał i zaangażowanie. Znaleźli już nawet sponsora na nowe stroje, firmę byłego mieszkańca Żarczyna, a obecnie Gardna, Piotra Stępnia. Nowe stroje zostaną przetestowane już w najbliższą sobotę właśnie w Gardnie, w sparingu z tamtejszym Grotem. Początek meczu o godz. 18.00. 
     Prezesem klubu jest Przemysław Mierzwiak, wiceprezesem Sebastian Sztuka, skarbnikiem Łukasz Mierzwiak,  Jakub Leśniak i Paweł Stryczek są członkami. Zarząd Klubu postarał się także o trenera, którym jest Hubert Lewandowski.
 

      Oto skład nowej drużyny: Łukasz Mierzwiak, Przemyslaw Mierzwiak, Sebastian Sztuka, Piotr Owczarek, Paweł Owczarek, Piotr Stępień, Stanisław Kauwa, Arkadiusz Pawłowski, Arkadiusz Pawłowicz, Jakub Leśniak, Tomasz Glanert, Michał Zawadzki, Krzysztof Szewe, Dominik Dworzyński, Paweł Stryczek, Dariusz Pańko, Andrzej Pańko, Damian Woźniak. W trakcie procesu rejestracji są Tomasz Mielec (Energetyk) i Wojciech Mierzwiak (Hetman Grzybno). Jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam. Niemal wszyscy wymienieni piłkarze mieszkają dziś w Żarczynie, a pierwsze piłkarskie kroki stawiali w KLUKS Krzywin. Realizując swoje ambitne plany w takim tempie, UKS Pro-Team Żarczyn z miejsca będzie faworytem do walki o awans z grupy 4. B-klasy.

2 komentarze:

  1. fajnie że chłpoaki tak się zmobilizowali i powstał klub

    OdpowiedzUsuń
  2. brawo brawo !!! teraz tylko grać i pokazać na co was stać a stać was !!!

    OdpowiedzUsuń