sobota, 22 czerwca 2013

Jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej księdza kanonika Roberta Gołębiowskiego.


         W sobotę o godz. 12.00  w kościele parafialanym p.w. Św. Judy Tadeusza w Lubiczu odbyła się uroczysta msza dziękczynna za 25 lat posługi kapłańskiej księdza kanonika mgra Roberta Gołębiowskiego. Na mszę przybyło około 30 kapłanów, znajomych i przyjaciół jubilata. Nie zabrakło okolicznych władz samorządowcych.
Trzeba dodać, że stosunkowo młoda i niewielka lubicka parafia (założona w 1986 roku) znajduje się na terenie administrowanym aż przez 3 różne samorządy (Widuchowa, Banie i Gryfino). Ponadto nie zabrakło parafian i innych gości zaproszonych, znajomych księdza Roberta na długiej drodze posługi kapłańskiej.
             Ksiądz Robert urodził się  2 kwietnia 1962 roku. Dzieciństwo i młodość spędził na szczecińskim Pogodnie. Seminarium duchowne ukończył w Szczecinie, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie  26 czerwca 1988 roku. Pierwszy rok kapłaństwa jako wikariusz upłynął mu w Chwarstnicy. Następne dwa lata spędził w Stargardzie. Później próbował bezskutecznie utworzyć seminarium w Szczecinie. Kolejne 9 lat związał z Gryficami, gdzie oprócz posługi kapłańskiej był naczelnym redaktorem rozgłośni katolickiej Radio Plus. Od 2000 roku jest proboszczem parafii w Lubiczu. W swojej parafii od zawsze był zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną. To tam działa od ponad 10 lat oddział Caritasu. Jest także członkiem Gminnej Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi. Nie zaprzestał współpracy z mediami. Między innymi jest jednym z redaktorów pisma katolickiego "Niedziela". Udziela się w innych mediach, w tym w internecie. Ksiądz ma swój profil na facebooku. Od kilku lat pełni także funkcję dziekana Dekanatu Banie. Jest wielkim sympatykiem sportu i zadeklarowanym kibicem Pogoni Szczecin. Współpracuje z lubicką świetlicą środowiskową, inicjuje imprezy integracyjne z osobami niepełnosprawnymi. Ilość zasług i talentów trudna tu jest do wymienienia. Prawdziwy człowiek renesansu. 

Sto lat posługi, Księże Robercie!

       Z okazji jubileuszu od godziny 16.30 trwa festyn rekreacyjny przy świetlicy dla przybyłych zaproszonych gości i mieszkańców Lubicza i okolic. 
Fotogaleria:

1 komentarz:

  1. jak najwięcej takich ludzi w Kościele,jak ksiądz Robert i nie byłoby problemu coraz większej krytyki Kościoła

    OdpowiedzUsuń