sobota, 1 czerwca 2013

Posobotni raport ligowy * Bezbramkowe derby Energetyka z Pogonią * Pod znakiem pauz i wyjazdów * Najdalej do Warszawy i Poznania

komentarz posobotni:

           Najważniejszy mecz odbył się w Gryfinie, w którym Energetyk bezbramkowo zremisował z rezerwami Pogoni Szczecin. W barwach Energetyka cały mecz rozegrał Kamil Kutasiewicz. Grał bardzo ofiarnie, walczył na całym boisku , Jednak na jego ocenie odbije się nie wykorzystana klarowna sytuacja w końcówce meczu. W barwach Pogoni 10 minut zaliczył Paweł Iskra, a cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Karol Janiak.
           W drugim meczu tych klubów, ale w wersji juniorów młodszych, Pogoń wygrała 4:0.  Ani Kubicki, ani Kaberow nie byli obecni na meczu.
           FC Schwedt chyba całkowicie odpuścił sobie walke o utrzymanie. Tym razem wyjazdowa porażka 0:2 we Frakfurcie nad Odrą.
           Jutro pozostałe mecze.
          
  
 zapowiedź
       Jutro w Gryfinie III-ligowe derby Energetyka (Kutasiewicz, M.Janiak) z rezerwami Pogoni (powołany Iskra). Dla gryfinian to przysłowiowy "mecz o życie". Rezerwy Pogoni nie jest zbyt miłe dla drużyn z zachodniopomorskiego.
Tak się jakoś składa, że z "naszymi" wygrywają, a łatwo oddają punkty tym z pomorskiego. Dzięki takiej postawie Dąb Dębno, Chemik Police i Energetyk mogą spaść do IV ligi. Jak będzie w Gryfinie przekonamy się już jutro o 17.00. Niejako w cieniu rywalizacji seniorów w Szczecinie spotkają się juniorzy młodsi (Kubicki, K.Janiak, Kaberow).
        Tylko cud, czytaj - cztery wygrane z rzędu,  mogą pomóc FC Schwedt (T.Adamczak, bracia Łapińscy) w utrzymaniu w Brandenburgen-Liga. Najlepiej ta serię zapoczątkować w sobotę we Frankfurcie nad Odrą. Juniorzy starsi Ruchu (Korczyński) zdecydowanie prowadzą w ŚLJS. Tym razem podejmą Piasta Gliwice.
         Najdłuższy wyjazd zaliczy MESA do Warszawy. Raczej nikt z naszych tam się nie uda. Do Poznania na dwumecz z Lechem udadzą juniorzy starsi Pogoni (Iskra, Kłonowski, M.Adamczak) i młodsi Salosu (Zygmański, Zięcik, Lidwin). Do Koszalina zawita Arkonia (Waydyk nadal leczy kontuzję). Do Stargardu Pogoń SAP (Szurko). W Lisim Polu dojdzie do derbów Chrobry (Leśniak, Hasiuk) z KLUKS.
         Pauzują tym razem juniorzy starsi Energetyka (M.Janiak, Wilk), Salosu II i Salosu rocz. 2000.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz