sobota, 22 czerwca 2013

Energetyk po zwycięstwie w Gdańsku 4:3 zachował III-ligowy byt. To super wiadomość dla wszystkich sympatyków sportu w regionie

komentarz pomeczowy:
       Energetyk Gryfino po dramatycznym boju w Gdańsku z rezerwami Lechii i zwycięstwie 4:3 zachował III-ligowy byt na kolejny sezon. Najciekawsze, że Polonia Gdańsk i Dąb Dębno też wygrali swoje mecze, odpowiednio 2:0 z Błękitnymi Stargard i 4:3 z Gwardia  Koszalin. Więcej już wkrótce.


       
 komentarz przedmeczowy:
     Dziś ostatnią kolejkę w sezonie 2012/13 rozgrywa III liga. Energetyk udaje się na arcyważny pojedynek do dalekiego Gdańska. Ostatnim przeciwnikiem będą rezerwy Lechii. Zwycięstwo zagwarantuje utrzymanie w lidze. Obecnie gryfinianie mają 2 pkt. przewagi nad Polonią Gdańsk (gra u siebie z pewnymi awansu do II ligi Błękitnymi Stargard) i Dębem Dębno (gra u siebie z pewną utrzymania Gwardią Koszalin).
W przypadku remisu lub porażki Energetyk musi liczyć na to, że żadna z wymienionych drużyn nie wygra swojego meczu, gdyż ma od nich gorszy bilans bezpośrednich meczów. Do Gdańska uda się Kamil Kutasiewicz, który w tej rundzie zalicza się do podstawowych zawodników pierwszego składu. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że Lechia zagra juniorskim składem, gdyż Ekstraklasa i jej młoda wersja dawno zakończyły rozgrywki i obecnie znajdują się na urlopach. Inna spraw, że juniorzy w tym klubie zaliczają się do czołówki w makroregionie. Początek wszystkich meczów o godz. 17.00.

1 komentarz: