poniedziałek, 3 czerwca 2013

Kończy się powoli akcja "Jedziemy dla Pauliny". Możesz jeszcze dokonać wpłatę na konto.

      Powoli dobiega do końca  Rowerowa Akcja Charytatywna "Jedziemy dla Pauliny". Możesz jeszcze dokonać wpłaty na konto: 
dopisek "Jedziemy dla Pauliny":
97 9377 0000 0200 0752 2002 0002


 uczestnicy maratonu rowerowego wokół powiatu gryfińskiego

      Rowerowa Akcja Charytatywna "Jedziemy dla Pauliny" to był spontaniczny zryw grupy nauczycieli i uczniów widuchowskiej szkoły, aby pomóc w zebraniu pieniędzy na operacje dla byłej uczennicy Pauliny Plaugo. Dziewczyna choruje na niezwykle rzadki zespół Moyamoya, który powoduje zanik tętnic mózgowych. Niezbędne są dwa zabiegi operacyjne wykonywane w Niemczech. W ekspresowym tempie przygotowano akcję o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Zaplanowano otwarty familijny rajd rowerowy i marsz nordic walking do Marwic, turniej siatkówki oraz zbiórkę nakrętek. Głównym punktem jednak był rowerowy maraton przez wszystkie miejscowości gminne w powiecie gryfińskim o długości 200 km. Sponsorzy wpłacali na konto akcji symboliczną złotówkę za każdy przejechany kilometr. Wśród uczestników sprzedawano także cegiełki.
      Jednak w dniu imprezy 25 maja pogoda była straszna: padało cały dzień, a temperatura nie przekraczała 7 st. C. Mimo tego zarówno rowerzyści i kijkarze ruszyli na trasę zgodnie z planem. Nie przeszkadzał im chłód i deszcz, liczyła się chęć pomocy.
  Tak spontaniczna akcja, przeprowadzona w beznadziejnych warunkach pogodowych zakończyła się jednak ogromnym sukcesem. Do dziś zebrano 5053,53 zł!!! Mniej więcej połowa pochodzi od sponsorów maratonu, a reszta ze sprzedaży cegiełek i plastikowych nakrętek. Te gromadzili uczniowie z Widuchowej i Mieszkowic, a uzbierali w sumie 1300 kg co dało 520 zł. To chyba powiatowy rekord.
Rowerowa Akcja Charytatywna staje się imprezą cykliczną i będzie przeprowadzona za rok.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz