wtorek, 25 czerwca 2013

Wielkie emocje w juniorskch derbach Pogoń (Kubicki)- Arkonia (Waydyk) * Pogoń mistrzem, Arkonia na 4. miejscu


    WLJMł. - niedziela, 23 czerwca godz. 17.00, boisko nr 4 przy ul. Twardowskiego w Szczecinie.

    Pogoń Szczecin - Arkonia Szczecin 2:0 (1:0)

     To była prawdziwa demonstracja wysokich umiejętności piłkarskich chłopców z  rocznika 1997. Pogoń to drużyna naszpikowana aż 12 reprezentantami województwa i 3 z kadry Polski. Regularne występy w tej rundzie zaliczył Cezary Kubicki z Widuchowej.
Niestety kontuzja wyeliminowała jego udział w tym meczu. Wcześniej epizody awaryjnie zaliczyli w tej drużynie Karol Janiak z Krzywina i Paweł Iskra z Rynicy z rocznika 1996.  
      Dostępna jest obszerna fotorelacja z tego meczu (aż 221 zdjęć) pod http://ligowiec.net/fotorelacja/mecz-66250/0 
Reprezentant z gminy Widuchowa, Piotr Waydyk jr wystąpił w tym meczu z numerem 18. 
      Arkonia to zbiór wychowanków tego klubu i kilku odrzuconych zawodników z Pogoni. Niemal cała drużyna składa się z rocznika 1997. Mają u siebie tylko jednego reprezentanta województwa, Sebastiana Kwiatkowskiego, który wobec gry dzień wcześniej w IV lidze, mógł wystąpić tylko ok. 30 min.  Cały mecz natomiast w niebieskich barwach zaliczył Piotr Waydyk jr, który zagrał 74 min na lewej pomocy i 16 min. na środku ataku. Niestety nie wykorzystał 3 w miarę dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Mimo to swój występ może uznać za bardzo udany. Podobnego zdania był chyba trener Brzozowski, który dokonując tradycyjnie 7 zmian pozostawił go na boisku do samego końca.        Pomimo takiej różnicy w potencjale obu drużyn, od pierwszych minut lekką przewagę mieli goście. Około 15 minuty nie wykorzystali jednak rzutu karnego. To był punkt zwrotny w meczu. W 19 minucie "portowcy" wyszli na prowadzenie po akcji z kontrataku. Taki wynik utrzymał się aż do drugiej minuty doliczonego czasu gry, gdy "portowcy" zdobyli drugiego gola. 
          Warto oglądać takie mecze w wykonaniu najlepszych juniorów w województwie. Poziom większości zawodników już dziś co najmniej IV-ligowy. Zresztą kilku zawodników Arkonii ma za soba debiuty na tym szczeblu rozgrywek, a kilku "portowców" nawet w III lidze i Młodej Ekstraklasie. Niestety groźną kontuzję odniósł w tym meczu Krystian Peda, reprezentant Polski. 
        Juniorzy młodsi Pogoni tym zwycięstwem przypieczętowali mistrzostwo WLJMł. i jesienią będą występowali w 12-zespołowej Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych, gdzie z naszego województwa grać będą jeszcze Bałtyk Koszalin i Salos Szczecin (być może Michał Zygmański z Krzywina). Do Salosu nie wróci z wypożyczenia Piotr Waydyk jr, który razem z Arkonią zagra w 8-zespołowej WLJMł. W tej lidze występował jeszcze jeden nasz zawodnik, Szymon Kaberow z Krzywina w Energetyku Gryfino. Niestety jego klub spadł do I klasy juniorów młodszych, a on sam skończył wiek juniora młodszego i zapewne zagra w juniorach starszych, którzy utrzymali się o szczebel wyżej. komentarz przedmeczowy:
     W niedzielę o godz. 17.00 na boisku nr 4 przy ul. Twardowskiego w ostatniej kolejce sezonu w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych dojdzie pojedynku derbowego z udziałem wychowanków klubów z terenu Gminy Widuchowa. Pogoń Szczecin (Cezary Kubicki) podejmie Arkonię Szczecin (Piotr Waydyk jr). 

      Niestety udział tego pierwszego stoi pod znakiem zapytania, bo tydzień temu odniósł kontuzję i czeka go dłuższa przerwa. Bardziej prawdopodobny jest udział Pawła Iskry, który ostatnio nawet zaliczył występ u "młodszych", co wcześniej raczej mu się nie zdarzało. Pogoń tylko w przypadku innym niż porażka zajmie pierwsze miejsce na koniec sezonu, które gwarantuje start w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Arkonia zapewniła sobie już start w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych, co jest sporym osiągnięciem dla tego małego klubu. Faworytem meczu oczywiście są "portowcy", ale arkończycy w tej rundzie sprawili sporo miłych niespodzianek z wyżej notowanymi rywalami.
       Poniżej aktualna tabela WLJM (wszystkie tabele znajdziesz pod http://e-widuchowa.blogspot.com/p/sport-pika-nozna.html ):


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz