niedziela, 9 czerwca 2013

XI Widuchowski Konkurs Piosenki Dziecięcej "ZUZIA" przeszedł do historii.        Przedwczoraj, w piątek popołudniu na dziedzińcu ZS Widuchowa, odbył się XI Widuchowski Konkurs Piosenki Dziecięcej "ZUZIA". Widuchowska ZUZIA to prawdziwe święto piosenki, na które od 11 lat zjeżdżają się młodzi wykonawcy z północno - zachodniej Polski.
W tym roku wystąpiło 29 uczestników z 10 miast w trzech województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim (m.in. Ińsko, Koszalin, Choszczno, Bogdaniec, Szczecin, Budzyń). Młodych artystów podzielono na dwie kategorie wiekowe 7 - 9 oraz 10 -12 lat. W każdej z nich Jury przyznało wyróżnienia oraz miejsca od I do III. Skład panelu oceniającego: Małgorzata Wieland - pedagog wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, Dariusz Chmielewski - trener wokalny z Pałacu Młodzieży w Szczecinie oraz Piotr Ostrowski - pianista i kompozytor z Gryfina.
Dla zwycięzców przygotowane zostały pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali 300 zł.
        Werdykt wygląda następująco:
kat. I:
wyróżnienia: Paulina Cholewa (Chojna), Anna Grabarczyk (Koszalin), Alicja Pawlak (Ińsko), Oliwia Juzyszyn (Nawodna)
miejsce 3: Daria Zając (Szczecin)
miejsce 2: Karina Kujawa (Koszalin)
miejsce 1: Nikola Żelisko (Ińsko)

kat. II:
wyróżnienia: Gabriela Chojnacka, Patrycja Pączkowska, Nicole Trębacz (Koszalin), Wiktoria Pałasz (Choszczno), Julita Tomoń (Ińsko), Julia Zielinkiewicz (Chojna)
miejsce 3: Julia Zawadzka (Widuchowa)
miejsce 2: Kamila Górna (Budzyń)
miejsce 1: Oliwia Królikowska (Bogdaniec)
Całkowity koszt finansowania imprezy wziął na siebie Urząd Gminy w Widuchowej oraz Zespół Szkół w Widuchowej. 

źródło: Paweł Wróbel
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz