wtorek, 4 czerwca 2013

To nie jest żart! Wójt łączy od nowego roku szkolnego klasy IV-VI na wychowaniu fizycznym w Krzywinie.

       Zgodnie ze swoim zarządzeniem z dnia 14 maja 2013 roku w sprawie zatwierdzenia rocznego arkusza organizacji Szkoły Podstawowej w Krzywinie na rok szkolny 2013/2014 , Wójt Gminy Michał Lidwin łączy klasy IV, V i VI na lekcjach wychowania fizycznego.
Dotychczas, tak jak na innych przedmiotach, dzieci uczęszczały na lekcje wf w ramach swoich klas, w grupach o podobnych umiejętnościach i potencjale psychomotorycznym. Poszczególne grupy, odpowiednio 18-, 19- i 13 - osobowe okazały się dla pana wójta zbyt małe i tylko na wuefie, bo teraz mają ćwiczyć w grupach 24-25 osobowych z podziałem na dziewczęta i chłopców, ale w ramach trzech roczników. I tak liczba godzin wychowania fizycznego ma spaść z 12 do 8. Smaczku sprawie dodaje fakt, że dzieje się to przy zdecydowanie negatywnej opinii rady pedagogicznej, a cała zmiana wprowadzona była w ogromnym pośpiechu.
     Po wybudowaniu sali gimnastycznej taki jest pomysł włodarza gminy na wykorzystanie nowego obiektu. Drugim to zapewne niesprzątanie obiektu, bo od 10 marca (wkrótce minie 3 miesiące), daty hucznego otwarcia sali, dzieci ćwiczą w brudzie i kurzu, bo szmaty podłoga jeszcze nie widziała. Trzecim to śliska jak lód podłoga, wypastowana dokładnie na dzień otwarcia. Dzieci narażone są na kontuzje. Czwartym brak regulaminu obiektu. Piątym to brak dostępu osób z zewnątrz do korzystania z sali. Wygląda na to, że po to ten obiekt powstał, aby wyrugować z niego bezpiecznie ćwiczące dzieci, stłoczyć je na maksa, nie wpuścić mieszkańców, aby z niego korzystali i na koniec jeszcze jedno, nie przekazać sali szkole, aby móc 3-4 razy w roku móc zorganizować na niej imprezę dla ... dorosłych.
         Czekam na komentarze.
 

10 komentarzy:

 1. Co tu komentowac ..Patologia W tej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 2. jednym zdaniem! BOŻE JAK ŚMIESZNIE

  OdpowiedzUsuń
 3. Po co budował tą hale dla 8 godzin! Obiekt budowano bodajże 3-4 lata. Dla 8 godzin? Skandal!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak sobie chyba wymyślili w naszej pieknej gminie. Hala na ktorej nie odbywa sie nic poza wychowaniem fizycznym. A do pana wyżej BOŻE JAK ŚMIESZNIE w naszej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bravo redektorze za tak dobry pomysł jaką jest gazeta internetowa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie słowa uznania dla pana!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie nic mądrego się nie dzieje w tej szkole ,jak i w gminie co dużo mowic same kumoterstwo .

  OdpowiedzUsuń
 8. Zatrudnić stróża Hali i niech pilnuje z 2 godzinki dziennie oraz sprzątaczki wtedy Młodzież tutejszej wioski będzie z Niej korzystać .

  OdpowiedzUsuń
 9. poszła bym dalej, połączyć wszystkie wf-y, z całej szkoły, będzie większa korzyść. Połączyć też religię, w kościele modlą się i tak razem wszystkie pokolenia więc jak najbardziej uzasadnione. Dyrektora na pół etatu i może jeszcze muzykę, plastykę, informatykę połączyć. Zostawić tylklo j.polski i matmę.

  OdpowiedzUsuń