niedziela, 9 czerwca 2013

Ligowy weekend - raport wstępny * Energetyk na krawędzi III-ligowego bytu * Korczyński mistrzem Śląskiej LJSt * Przegrany dwumecz z Arką


 szczegółowy komentarz jutro: 

komentarz przed weekendem:
               Energetyk (Kutasiewicz) jedzie dziś do Barlinka. Ten wyjazd musi zakończyć się jakąś zdobyczą punktową, bo w innym przypadku sytuacja stanie się już "podbramkowa". A rezerwy Lechii bawią się nadal w specyficznego Janosika. Zabierają punkty drużynom z zachodniopomorskiego i rozdają je tym z pomorskiego. O dziwo wtórują jej rezerwy Pogoni, co widoczne jest w każdej kolejce.
Złośliwi obserwatorzy twierdzą, że gdańszczanie wolą jeździć bliżej na mecze, a szczecinianie lubią dalekie wyprawy pod Gdynię i Gdańsk. Oczywiście to wszystko to tylko domysły, ale to właśnie Energetyk spotka się w ostatniej kolejce z Lechią...
                Swoje mecze zakończyła już Młoda Ekstraklasa. Ta liga obecnie zostanie zlikwidowana, a w jej miejsce wejdzie centralna liga juniorów. Swoje rozgrywki kończą też makroregionalne ligi juniorów młodszych i starszych. Salos (Zięcik, Lidwin i Zygmański) oraz Pogoń (Adamczak, Iskra, K.Janiak, Kłonowski) podejmą w niedzielę Arkę Gdynia. Kończy także rozgrywki śląski odpowiednik. W ostatnim meczu Ruch (Korczyński) zagra w Katowicach z GKS.
                Spadek do verbandsligi zaliczył juz na pewno FC Schwedt po fatalnej wiośnie. Drugą kolejkę z rzędu pauzują juniorzy Energetyka (Wilk, M.Janiak, Kaberow). Kubicki, Zygmański, Waydyk w tej kolejce nie zagrają z powodu wyjazdu do Krakowa lub kontuzji.
            


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz