poniedziałek, 17 czerwca 2013

Gimnazjum nr 27 (Kubicki, Zygmański, Włoch) wicemistrzem wojewódzkiej gimnazjady.


        Dziś na sztucznej trawie  przy ul Witkiewicza w Szczecinie odbył finałowy turniej wojewódzkiej gimnazjady w piłce nożnej chłopców. W "final four" spotkały się Gimnazjum nr 27 i nr 43 ze Szczecina oraz dwa gimnazja przyjezdne z Barwic i Choszczna. W składzie "27" we wcześniejszych eliminacjach występowało aż trzech uczniów wywodzących się z naszej gminy: Michał Zygmański, Cezary Kubicki i Daniel Włoch.
Niestety tym razem Cezary nie mógł zagrać z powodu odniesionej kontuzji nogi. Dzielnie próbowali zastąpić go dwaj pozostali, ale ostatecznie nie udało im się obronić zdobytego przed rokiem tytułu mistrzowskiego na Pomorzu Zachodnim oraz w konsekwencji brązowego medalu ogólnopolskiej gimnazjady. W półfinale "27" pokonało 3:1 Gimnazjum Barwice. W drugim półfinale lepsza od Choszczna okazała się "43". W szczecińskim finale w regulaminowym czasie padł remis 1:1. W serii rzutów karnych 4:3 lepsi okazali się rywale i to oni tym razem pojadą na finał ogólnopolski. W reprezentacji Gimnazjum nr 43 grali głównie chłopcy ze "szkółki" Stali Szczecin. Opiekunem srebrnych medalistów jest trener Kazimierz Biela. Wcześniejsza publikacja z 7 czerwca
         W środę w Kaliszu Pomorskim odbyły się półfinały wojewódzkiej gimnazjady w piłce nożnej chłopców. Reprezentacja Gimnazjum nr 27 w Szczecinie, w której składzie występują Cezary Kubicki, Michał Zygmański i Daniel Włoch, okazała się kolejny raz bezkonkurencyjna.
Najpierw w półfinale pokonało gospodarzy 6:1, by w finale wygrać 3:1   gimnazjum z Choszczna. Michał Zygmański zdobył  3 gole, Daniel Włoch 2 i Cezary Kubicki 1. Można więc napisać, że 67 % bramek było łupek naszych wychowanków. Trenerem-opiekunem Gimnazjum 27 jest Kazimierz Biela. Trzecie  miejsce w zawodach zdobyło chojeńskie gimnazjum. 
         Finał zostanie rozegrany najprawdopodobniej w Szczecinie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz