środa, 10 lipca 2013

Uwaga mieszkańcy Czarnowka, Pacholąt, Marwic w części Widuchowej.

       W najbliższy czwartek, czyli już jutro, będą rozwożone pojemniki na odpady do miejscowości Czarnówko, Pacholęta, Marwice oraz części Widuchowej. Tę informację uzyskałem w ZGK w Widuchowej, który po wygraniu przetargu na wywóz śmieci przez konsorcjum firm prywatnych Jumar - Remondis i podpisaniu umowy ze Związkiem Gmin Dolnej Odry, stał się podwykonawcą zadania. W tej chwili tworzony jest w ZGK harmonogram działań w sferze gospodarki odpadami. 

      Nowe zasady w sferze wywozu i zbiórki selektywnej wymagają wielkiej cierpliwości od mieszkańców oraz nieraz "mrówczej" pracy od osób odpowiedzialnych za wdrożenie nowego systemu. Stąd na ten temat nie zamierzam pisać krytycznie, chociaż wiele działań Związku Gmin Dolnej Odry, który zrzesza jako członków władze samorządowe poszczególnych gmin, woła o pomstę do nieba. O pewnych niedociągnięciach szerzej napiszę przy innej okazji.
      Otwieram łamy mojego bloga, który wiem, że jest szeroko czytany w gminie, dla wszelkich osób i firm odpowiedzialnych za wdrożenie systemu w celu przekazywania szybkich komunikatów. Zapraszam do współpracy!

2 komentarze:

  1. Nie rozumiem dlaczego takich ważnych informacji nie ma na stronie UG czy ZGDO. Chyba nie wszyscy mają internet (myślę tu o starszych ludziach) i nie wszyscy czytają bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. sam sobie zaprzeczasz,jezeli ktos nie ma internetu,to jaka róznica,na której stronie bedzie informacja?

    OdpowiedzUsuń