poniedziałek, 22 lipca 2013

KLUKS (Signum) Krzywin sparuje w niedzielę w Nadrensee koło Kołbaskowa.

     Bardzo atrakcyjnego rywala zyskał KLUKS Krzywin jako sparingpartnera na najbliższą niedzielę. Otóż 28 lipca krzywinianie udadzą się do przygranicznego Nadrensee, by zagrać tam o godz. 17.00 z tamtejszym SV Grun-Weiss Nadrensee. Wieś Nadrensee leży przy autostradzie na Berlin kilka kilometrów od przejścia granicznego w Kołbaskowie.


    "Zielono-biali" to klub założony w 1957 roku i występuje na drugim poziomie rozgrywek licząc od dołu w tak zwanej Kreisliga Sud, czyli można uznać, że to odpowiednik naszej A-klasy, chociaż w Niemczech tych poziomów rozgrywek jest o kilka więcej niż w Polsce. Obliczyłem, że w Niemczech Kreisliga to 12. poziom, a w Polsce A-klasa to 8 poziom rozgrywek. Ten sparing jest możliwy dzięki osobistym kontaktom trenera Górniewicza.
        Dla drużyny seniorów KLUKS Krzywin jest to międzynarodowy debiut. O wiele częściej KLUKS potykał się z niemieckimi drużynami na poziomie młodzieżowym. Najbardziej znanym przeciwnikiem dla młodych krzywinian była berlińska Hertha (Wrocław, Redeco Cup 2007). Padł wtedy bezbramkowy remis. Pamiętny też był wyjazd oldboyów jesienią 2009 roku do Penkun.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz