sobota, 20 lipca 2013

Czarni w połowie lat 90-tych * 65 lat klubu z Czarnówka

       Poniższe zdjęcie zostało zrobione w połowie lat 90-tych. Mogło być wykonane jeszcze podczas walki o awans do A-klasy w sezonie 1995/96. To moja hipoteza. Później w latach 1996-2010 Czarni nieprzerwanie grali w A-klasie, raz nawet w sezonie 2006/7 włączając się do walki o "okręgówkę". Zajęli wtedy trzecie miejsce.
Zmienił się wtedy także sposób budowania drużyny. Coraz więcej zaczęło się wtedy pojawiać zawodników spoza Czarnówka i okolic. Nie zmienili się za to wierni kibice, którzy wywodzą się spośród miejscowych oraz tych, którzy mieszkają z dala od rodzinnych domów i tylko w weekendy odwiedzają swoich rodziców i kuzynów. Widoczny jest także w tym czasie udział zawodników z pobliskiego Lubicza, którzy wędrowali między Łabędziem i Czarnymi. Takim przykładem jest Andrzej Kubicki, później podpora drugiej linii Łabędzia w lidze okręgowej.


Na zdjęciu w górnym szeregu od lewej - Jan Poręba, Adam Poręba, Piotr Lubas, Stanisław Kurzeja, Edward Reguła, Henryk Stefańczyk, Piotr Sadkowski, Andrzej Domański; w dolnym szeregu od lewej - Dariusz Kubiak, Andrzej Kubicki, Hieronim Kubiak, Mariusz Tuszyński, Jacek Majewski, Ryszard Poręba, Andrzej Reguła

   Piszmy wspólnie historię sportu gminnego, nie tylko Czarnych, Łabędzia Widuchowa, KLUKS Krzywin i Orła Żelechowo, ale też innych klubów, także tych już nie istniejących, jak np. Huragan Lubicz, Dąb i Fala Dębogóra, Mewa Ognica, Orzeł Krzywin,  Odra Widuchowa. Osoby mogące pomóc proszę o kontakt, telefoniczny (507-179-789), mejlowy: piotr.waydyk@wp.pl, przez mój profil na facebooku, skape'ie lub kontakt osobisty. Jeżeli jesteś osobą starszą, twój wnuk mnie odnajdzie bez problemu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz