poniedziałek, 21 października 2013

Komunikat Policji * Sprawcy kradzieży rowerów w Widuchowej zatrzymani.


      35-letni Artur R., 26-letni, Krzysztof K. oraz 23-letni Mateusz K. - cała trójka została zatrzymana przez policjantów z Posterunku Policji Widuchowa-Banie. Jak się okazało wszyscy kradli rowery. Sprawcy mają na koncie 2 kradzieże. Dwa skradzione jednoślady odzyskali policjanci. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Kradzieże rowerów miały miejsce w ciągu ostatnich 2 tygodni na terenie Widuchowej. Sprawcy ukradli łącznie 2 jednoślady. Działali w ten sposób, że z klatek schodowych kradli rowery pozostawione przez pokrzywdzonych.      Policjanci z Posterunku Policji Widuchowa-Banie szybko ustalili, kto stoi za tymi kradzieżami. Zorganizowali zasadzkę w miejscu gdzie jeden ze sprawców ukrył skradziony rower.Po kilku godzinach sprawca przyszedł po skradziony rower i wtedy wpadł w ręce policjantów.Zatrzymanie dwóch pozostałych współsprawców było tylko kwestią czasu. Policjanci zabezpieczyli też skradzione dwa rowery. Teraz wrócą do prawowitych właścicieli. Cała trójka zatrzymanych jest mieszkańcami gminy Widuchowa i odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:  www.gryfino.policja.gov.pl


(wcześniejsza publikacja)

 Uwaga na kradzieże rowerów w Widuchowej * Nietrzeźwi rowerzyści na drogach
         Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie przesłała  komunikat z ważniejszych wydarzeń zaistniałych na terenie Gminy Widuchowa w dniach 14-16.09.2013 r

        W dniu 12 października 2013 r w Widuchowej z klatki schodowej przy ul.Nadodrzańskiej dokonano kradzieży roweru górskiego marki Scott wartości kilkuset złotych. Jest to kolejna kradzież roweru w Widuchowej. Policja bardzo prosi mieszkańców, aby nie zostawiali rowerów na klatkach schodowych, gdyż takim postępowaniem "zachecają" sprawców do dokonywania kradzieży.

         W dniu 16 października 2013 r w Marwicach w czasie kontroli drogowej ujawniono, że kierujący rowerem 28 letni mieszkaniec tej miejscowości znajduje się w stanie nietrzeźwości 2,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz