środa, 9 października 2013

WLJS (Energetyk) * Czarna seria Energetyka.

Osłabiony kadrowo zespół juniorów starszych Energetyka Gryfino doznał sromotnej klęski w Kołobrzegu 0:6. Cały mecz zagrał Gracjan Zięcik. Powoli Energia zbliża się do strefy spadkowej. Już w ten weekend rozpoczyna się runda rewanżowa.

wcześniejsza publikacja z 4 października:
 Porażka u siebie z "czerwoną latarnią". Gol Gracjana Zięcika.
  Juniorzy starsi Energetyka lepsze mecze przekładaja słabszymi. Przed tygodniem ulegli 1:2 minimalnie absolutnemu liderowi w Koszalinie, by teraz w takim samym stosunku na swoim boisku ulec absolutnemu outsiderowi ze Świnoujścia. Dla nas istotne jest, że jedyną bramkę zdobył w 88 min. Gracjan Zięcik. Michał Adamczak i Szymon Kaberow tym razem nie grali.

wcześniejsza publikacja z 26 września:
Energetyk niestety nie sprostał liderowi z Koszalina
         Juniorzy starsi Energetyka rozegrali dobre wyjazdowe zawody z liderem  koszalińską Gwardią. Niestety pomimo prowadzenia do przerwy 1:0, ostatecznie ulegli 1:2. Szymon Kaberow i Gracjan Zięcik zagrali cały mecz na bokach obrony. Michał Adamczak nie grał, gdyż dzień wcześniej uczestniczył (76 min.) w meczu trzecioligowych seniorów.

wcześniejsza publikacja z 20 września:
Energetyk nadal gra w kratkę. Po laniu w Policach sam dał teraz lekcję AP ze Szczecinka.
         Nadal ze zmiennym szczęściem poczynają sobie juniorzy starsi Energetyka. Najpierw przyjęli na pierś klasyczną "la manitę" w Policach, by teraz takąż samą wlepić u siebie Akademii Piłkarskiej ze Szczecinka. Cały mecz zagrał Gracjan Zięcik na boku obrony. Michał Adamczak nie mógł zagrać ze względów czysto formalnych, gdyż dzień wcześniej zaliczył cały mecz w III lidze. Nieobecny był tym razem Szymon Kaberow.

W niedzielę gryfinian czeka daleki i bardzo trudny wyjazd do Koszalina na mecz z liderem Gwardią. Początek meczu o godz. 11.00.

wcześniejsza publikacja z 13 września:

Energia gra w kratkę * Tym razem sroga lekcja w Policach.

Juniorzy starsi Energetyka na razie grają w kratkę. W ten weekend doznali srogiej lekcji z liderem z Polic, przegrywając na wyjeździe aż 1:5. Gracjan Zięcik zagrał cały mecz na lewej obronie, a Szymon Kaberow i Michał Adamczak  w linii pomocy i zostali zmieni po przerwie. W przypadku tego drugiego zmiana była niejako wymuszona ze względu na grę 45 minut dzień wcześniej w III-ligowej drużynie seniorów.

Widać już po pierwszych wynikach, że w tym roku Energetyk raczej nie będzie się bił o czołowe miejsca w lidze. Przypomnę, ze prawo gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów zdobędzie tylko pierwsza drużyna.

wcześniejsza publikacja z 4 września:
 Na początek przegrana w Stargardzie i wygrana w Gryfinie.
    W Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych, która jest od tego sezonu drugim po Centralnej Lidze Juniorów, szczeblem rozgrywek juniorskich w Polsce, mamy w tym sezonie swoich trzech przedstawicieli i wszyscy będą reprezentować barwy Energetyka. Szymon Kaberow z Krzywina przeszedł z drużyny juniorów młodszych, Gracjan Zięcik z Widuchowej powrócił po rocznej grze w Salosie, a ostatnio z zespołem seniorów trenuje starszy o rok Michał Adamczak z Widuchowej, wypożyczony z Pogoni Szczecin, który także jest juniorem.
Przypomnę, że filarami tej drużyny w ubiegłym sezonie byli Marcin Janiak z Krzywina (obecnie Błękit Pniewo) i Krzysztof Wilk z Ognicy (obecnie Łabędź-Gryfhurt), a wcześniej także Tomasz Mielec z Żarczyna (Pro-Team Żarczyn) i Robert Pąsik z Dębogóry (Łabędź-Gryfhurt).
     W inauguracyjnej kolejce, 28 sierpnia, Energetyk uległ 0:1 w Stargardzie Błękitnym. Szymon zagrał drugie 45 minut, a Gracjan był nieobecny z powodu choroby. Znacznie lepiej poszło w niedzielę u siebie z Salosem. Energetyk wygrał 2:1, a Szymon i Gracjan grali po 90 minut. Michał Adamczak, który był planowany na połówkę, nie mógł wziąć udziału w meczu z powodów osobistych.