środa, 22 maja 2013

Juniorzy Orła Żelechowo Anno Domini 1990


         Myślę, że to zdjęcie zostało zrobione jesienią 1990 roku po awansie do A-klasy. Dziś niewielu już kojarzy fakt, że Orzeł Żelechowo jako pierwsza drużyna w historii Gminy Widuchowa awansował do A-klasy.
Dopiero rok później uczynił to Łabędź Widuchowa, w 1995 roku KLUKS Krzywin,  w 1996 Czarni Czarnówko, a w 2009 ponownie KLUKS Krzywin. Legenda głosi, że w 1985 lub 1986 roku na kolejkę przed końcem rozgrywek bliski awansu był Orzeł Krzywin, ale przegrał decydujący mecz w Moryniu 2:5 i do następnego sezonu już się nie zgłosił. W latach 70-tych aspiracje do awansu bez powodzenia zgłaszał Łabędź Widuchowa, a na przełomie lat 70-tych i 80-tych Huragan Lubicz.
         Zdjęcie przedstawia drużynę juniorów Orła Żelechowo. Jak łatwo zauważyć, ponad połowa składu to chłopcy z Krzywina. Takie to były czasy. Dziś aż trudno w to uwierzyć.

W drugim szeregu stoją od lewej: Arkadiusz Pasternak, Tomasz Wojdyła, Andrzej Pasternak, Przemysław Kopacz, Mieczysław Woźniak (prezes i trener w jednej osobie), Grzegorz Ciężki, tego gościa nie kojarzę, w pierwszym szeregu od lewej: Piotr Woźniak, Artur Sowiński, Andrzej Woźniak, Rafał Pulka, Daniel Kopacz, Daniel Suska. Niektórzy z tych ówczesnych juniorów dobijają dziś do "czterdziestki".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz