wtorek, 6 sierpnia 2013

Powiat prowadzi remont na drodze w gminie ... Banie.

     Aż cztery odcinki dróg w tym roku remontowane są w sąsiedniej Gminie Banie. Trzy inwestycje prowadzi gmina, jedną właśnie rozpoczął Powiat Gryfiński. O inwestycjach gminnych już wcześniej pisałem, ale jeszcze przed remontem. I do nich wkrótce znów nawiążę. Dziś jednak chciałbym skupić się na inwestycji na drodze powiatowej.

     Właśnie rozpoczął się kapitalny remont na odcinku 1470 m drogi Baniewice - Chojna. Jest to odcinek od ronda w Baniewicach w kierunku lasu na Swobnicę. Ta inwestycja, której wartość oceniana jest na 915 tys. zł. otrzymała 50% wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego w ramach tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wykonawcą robót jest firma Strabag ze Stargardu. Koniec prac zaplanowany jest na koniec września tego roku.
     Piszę o tej inwestycji, gdyż ta droga ma wielu użytkowników z terenu naszej gminy, głównie ze wschodnich rejonów, którzy tamtędy podróżują do Swobnicy, Chojny, Grzybna, Trzcińska i Myśliborza przez Dłusko. Ten odcinek dotychczas sprawiał najgorsze wrażenie. Teraz wszystko się zmieni.

Na drodze rozpoczęły się już pierwsze prace. Na razie ścięte zostały pobocza i profilowany jest rów odwadniający.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz