czwartek, 22 sierpnia 2013

Łabędź-Gryfhurt zaprasza na swoje 40-lecie.

           Zarząd drugiego  pod względem wieku  z aktualnie istniejących klubów sportowych w Gminie Widuchowa, Łabędź - Gryfhurt Widuchowa zaprasza na okolicznościowe spotkanie z okazji 40 - lecia swojego istnienia. Uroczystość, nazwana skromnie spotkaniem rozpocznie się w sobotę 24 sierpnia o godz. 16:00. Miejscem spotkania jest stadion KS Łabędź-Gryfhurt przy ul. Tatrzańskiej 11a w Widuchowej.
W programie między innymi mecz oldboyów, okolicznościowe konkursy, poczęstunek i zabawa przy muzyce. 

       Oczywiście e-widuchowa dołącza się do współpracy przy takiej sportowej okazji poprzez obsługę medialną spotkania oraz spisanie i dostarczenie historii klubu. Nie omieszkam także przy okazji nadmienić, że w latach 1991-94 byłem czynnym piłkarzem tego klubu oraz pełniłem przez około dwa lata   funkcję wiceprezesa. W tym okresie obroniłem też pracę magisterską pt. "Główne kierunki rozwoju kultury fizycznej w Gminie Widuchowa w województwie szczecińskim latach 1975-90". Z tej racji posiadam w swoich archiwach sporo dokumentów oraz wiedzy na temat historii sportu w gminie, a w tym Łabędzia  Widuchowa. Oczywiście to wcale nie jest jeszcze kompletna historia, bo nigdy do takiej nie będzie miała prawa aspirować, więc na pewno przydałaby się pomoc wszystkich tych, którzy mogliby się do niej dołożyć. Czekam na kontakt i współpracę. Sama wersja, która powstanie do soboty, będzie wymagała dodatkowych "pieszczot", choćby do kolejnego jubileuszu.

4 komentarze:

 1. jako były czynny piłkarz i v-ce prezes musi Pan wiedziec,że Łabedz powstał w 1972 roku.Według moich skromnych obliczeń 40-lecie było rok temu.Gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadza się, że w 1972 roku. Klub ma w rzeczywistości 41 lat. Nie widzę jednak żadnej niestosowności, że Zarząd Łabędzia w tym roku obchodzi 40-lecie. Uważam, że każdy moment jest dobry, aby kultywować swoją bogata historię. Przyłączam się do świętowania. Oczywiście, że lepiej jest obchodzić jubileusz w roku jubileuszu. O tym, że klub powstał w 1972 roku piszę w historii klubu. Zapraszam do lektury

  OdpowiedzUsuń
 3. znam historie klubu,chodzilo mi tylko o to,ze to powinno byc rok temu,ale ma Pan racje,lepiej pozno,niz wcale

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki jubileusz wymaga ogromnego wysiłku organizacyjnego i było to widać dziś w Widuchowej. Niezawsze jest atmosfera do robienia tego typu akcji akurat w roku jubileuszu. Poprzedni sezon był bardzo średni dla Łabędzia, ten bardziej udany, panuje optymizm przed nadchodzącym i pewnie na tej fali łatwiej było zebrać siły do dodatkowego wysiłku. Proponuję, aby po następnym roku udanym zarząd klubu rozważył obchodzenie 60-lecia piłki w Widuchowej. Każda okazja jest dobra, aby się bawić i integrować w poczuciu wspólnej historii.

  OdpowiedzUsuń