niedziela, 21 kwietnia 2013

Rozpędzeni Czani gromią 5:0 wicelidera z Chojny

Sprawdziły się zapowiedzi, że odmienieni kadrowo podczas przerwy zimowej Czarni Czarnówko będa w tej rundzie sprawcami niejednej niespodzianki. Na inaugurację  rundy wiosennej na własnym boisku outsider rozbił wicelidera, rezerwy Odry Chojna aż 5:0 i opuścił mało zaszczytne ostatnie miejsce, które okupował od jesieni.
Doskonała zwłaszcza w wykonaniu gospodarzy była pierwsza połowa zakończona wynikiem 3:0. W drugiej, już mniej ciekawej, gra przez długi czas była ospała, ale trzeba przyznać, że miejscowi kontrolowali przebieg meczu. Dwie ostatnie bramki padły w końcówce i niespodziewany wynik stał się faktem. Trener Kasprzyk powiedział po meczu, że jest zadowolony i z wyniku i z postawy drużyny. Za tydzień - dodał - kolejny mecz z Hetmanem, ale z punktu widzenia obecnej sytuacji klubu, najważniejsze mecze odbędą się później, tj. po kolei z Chrobrym Lisie Pole, KLUKS Krzywin i Klonem Krzymów. Po tych meczach na pewno będzie może pokusić się o pierwsze oceny. Optymizmem tryska prezes klubu, Zbigniew Pobereszko, a kibice zaczynają sobie przypominać wielkie rundy rewanżowe, gdy ich pupili nazywano "rycerzami wiosny". Pozostałe 5 meczów tej kolejki zaplanowane zostały na niedzielę.

Prezes Czarnych, Zbigniew Pobereszko,  zadowolony z wyniku
 Zawodnicy Czarnych w pomarańczowych koszulkach
 Kolejny atak gospodarzy na chojeńską bramkę
 Dariusz Kubiak (rocznik 1969) - jeden z najstarszych zawodników biegających po A-klasowych boiskach