czwartek, 25 kwietnia 2013

Kłonowski, Adamczak i Szurko zagrali w Pogoni II w Szczecińskiej Lidze Piłkarskiej  Pogoń II rozegrała wczorajswój pierwszy mecz w Szczecińskiej Lidze Piłkarskiej (SLP). Rywalem rezerw była 5-ligowa Iskierka Śmierdnica. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Pogoń II 4:0.
Przebieg meczu idealnie odzwierciedla wynik spotkania. Portowcy zdecydowanie przeważali mimo eksperymentalnego ustawienia zespołu. Mi miło donieść, że wystąpiło w nim aż 4 piłkarzy rodem z Gminy Widuchowa. Na bramce wystąpił Bartek Kłonowski, w obronie Michał Adamczak, a z ławki wszedł Dominik Szurko.
  Oprócz naszych zawodników  i na co dzień występujących w rezerwach Pogoni  trener Adam Gołubowski skorzystał z juniorów, zawodników Fundacji Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej oraz piłkarzy testowanych. Do tej ostatniej grupy zaliczają się Iworyjczyk Moustapha Ouedarogo, Japończyk Kato i Patryk Skowron.

Szczecińska Liga Piłkarska, 2. kolejka
czas: środa, 24 kwietnia, godz. 16:30
miejsce: boisko nr 2 przy ul. Twardowskiego

Pogoń II Szczecin – Iskierka Śmierdnica-Szczecin 4:0 (1:0)
bramki: Skowron, Skorb, Ouedarogo, Kato
Pogoń II (skład wyjściowy): Kłonowski – Chouwer, Skorb, Adamczak, Czapliński – D.Zieliński, Symonowicz, Mosutpaha, Skowron, Prawucki – Kato
Rezerwa: Botsch, Szurko, Paczuk, Walków.


Na koniec wspomnieć należy, że SLP jest inicjatywą prezesa OKS Iskierki Śmierdnica. Liga skupia siedem szczecińskich zespołów. Prócz Pogoni II i Iskierki rywalizować będą: Arkonia Szczecin, FC Aquila Szczecin, Hutnik Szczecin, Kasta Szczecin-Majowe i Świt Skolwin. Mecze rozgrywane będą systemem każdym z każdym bez rewanżów. Cała idea ligi opiera się na integracji szczecińskiego środowiska piłkarskiego, dobrej zabawie w sportowym duchu. Rozgrywki pozwolą przede wszystkim młodym zawodnikom w wieku trampkarza czy juniora, w sposób naturalny zobaczyć jak wygląda piłka seniorska.
Opiekunowie Pogoni II rozgrywki traktują jako możliwość sprawdzenia szerokiego grona zawodników. Grać będą głównie ci, którzy nie za wiele pograją w weekend w III lidze i Młodej Ekstraklasie. Ponadto jest pozwolenie od organizatorów rozgrywek na korzystanie z zawodników Szczecińskiej Fundacji Akademii Piłkarskiej. Dzięki temu młodsi zawodnicy będą mogli sprawdzić się na tle seniorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz