poniedziałek, 16 września 2013

Relacja Jerzego Sołtysiaka z sobotniej manifestacji związkowej w Warszawie

       Poniżej prezentuję fotorelację Jerzego Sołtysiaka, mieszkańca Gminy Widuchowa, z manifestacji związkowej w Warszawie, która odbyła się w ostatnią sobotę. To pierwszy z czytelników e-widuchowa, który postanowił podzielić się relacją ze swojej działalności społecznej. Zachęcam inne osoby z terenu naszej gminy do podzielenia się z szerokim spektrum czytelników mojego bloga swoimi poglądami (średniodziennie ponad 500 czytelników). Łamy e-widuchowa dostępne są dla wszystkich, oczywiście po uwzględnieniu ograniczeń zawartych w regulaminie serwisu. Pozdrawiam i zapraszam. 
                                                                                      Piotr Waydyk


            Sobotnia manifestacja związkowa                       w Warszawie.

W sobotę 14 marca 2013 roku nastąpiła kulminacja ogólnopolskiego protestu związkowego przeciwko obecnemu rządowi. Głównym celem protestujących było zwrócenie uwagi wszystkich Polaków na brak dialogu, permanentne łamanie przez premiera RP obowiązujących w Europie zasad konsultacji społecznych.
Do Warszawy zjechało około 200 tysięcy związkowców zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych, Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych i NSZZ Solidarność. Kolumna, której trzon tworzyła ”Solidarność – 80” przemaszerowała ulicami: al. Ks. J. Poniatowskiego, mostem Księcia Józefa Poniatowskiego, Aleją 3-go Maja. Na Rondzie de Gaulle’a nastąpiło połączenie pikietujących. Następnie marsz kontynuowany był ulicami Nowy Świat, Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki. Manifestacja zakończyła się na Placu Zamkowym gdzie wystąpili szefowie trzech central związkowych. Po drodze ustawione były telebimy.
Uczestniczyłem w manifestacji jako członek Zarządu Komisji Okręgowej Pracowników Oświaty NSZZ ”Solidarność_80” i zastępca Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Pracowników Oświaty NSZZ ”Solidarność_80”.  Działalnością związku objęty jest między innymi Zespół Szkół w Widuchowej. Udział w manifestacji był wyrazem mojego poparcia dla postulatów strony społecznej.
Manifestacja zorganizowana była wzorowo. Związkowcy wykazali się poczuciem solidarności, odpowiedzialności i wysokiej dyscypliny.
Po zakończonej manifestacji udałem się na zwiedzanie Stadionu Narodowego. Nasz został wybudowany za 2 mld zł. Stadion olimpijski w Londynie niemalże o połowę mniej.
Tak przy okazji bardzo pozytywnie odebrałem informację, że 15 września w Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach odbyła się Pielgrzymka Samorządowców Województwa Zachodniopomorskiego. Zaplanowanej konferencji towarzyszyła refleksja nad godnym sprawowaniem władzy. Pomysł pięknie koresponduje z tym co działo się w sobotę w stolicy.

Jerzy Sołtysiak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz