poniedziałek, 25 marca 2013

Paweł Iskra bohaterem juniorów starszych Pogoni Szczecin

Pod znakiem odwołanych meczów stał ligowy weekend 23/24 marca. Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne mogły odbywać się tylko mecze rozgrywane na sztucznych i podgrzewanych płytach.
Zresztą mecze odwoływane były nie tylko na polskich boiskach, ale także na niemieckich. W sumie na 23 "gminnych stranieri", tylko jeden dostąpił zaszczytu w występach w meczach o punkty. Tym najbardziej zapracowanym okazał się pochodzący z Rynicy Paweł Iskra. Najpierw w sobotę zadebiutował w 57 min. w III-ligowym meczu rezerw Pogoni Szczecin w meczu z Bałtykiem Gdynia (1:1). To drugi debiutant na tym szczeblu rozgrywek po Marcinie Janiaku z Energetyka Gryfino, który przed tygodniem w meczu III ligi  z Dębem Dębno wszedł w 62 minucie. Wracając do debiutu Pawła Iskry trzeba podkreślić, że to wielkie osiągnięcie tego piłkarza. W niedzielę Paweł spisał się znacznie lepiej niż w sobotę, bo meczu Ligi Międzywojewódzkiej Juniorów Starszych z Bałtykiem Koszalin był prawdziwym bohaterem. Wszedł po przerwie i najpierw przepięknym wolejem otworzył w 60 min. wynik meczu, by po kilkunastu minutach (75 min.) asystować przy zwycięskiej bramce na 2:1.